Parodos

Muzė kuria netikėtumo tradicijas

Vasario mėnesį kultūrinę kelionę Klaipėdos miesto autobusais pradėjusi MUZĖ – jau daugiau kaip pusę metų veža, pasakoja ir rodo be iš ankstinio susitarimo ir perspėjimo, tik prisitaikydama prie miestiečių įprastinių maršrutų ar trumpų stabtelėjimų. Autobusuose įrengtos stilizuotos muziejų vidaus ekspozicijos ir jų pristatymai, atsistiktiniai muziejininkų bei miestiečių susitikimai stotelėse, pažymėti projekto ženkliukais, praturtini žiniomis ir gera nuotaika – sukūrė naujas netikėtumo tradicijas, kurios, pasak miesto mero Vytauto Grubliausko, padovanojo galimybę naujai pažvelgti į miesto muziejus.
Taigi, tęsiant MUZĖS tradicijas, šiandien Klaipėdos keleivinio transporto klientų aptarnavimo centre buvo pristatytos dar dvi projekto staigmenos klaipėdiečiams – Klaipėdos keleivinis transportas išleido specialųjį Muzė veža projekto autobuso bilietą su aversu, kurio tiražas – 1 milijonas!
Taipogi buvo pristatyta keturių muziejų edukacinė/teminė paroda, kurios pagrindinis tikslas – kiekvienam projekto dalyviui prisistatyti miestiečiams per individualų santykį su kelione savo muziejaus rėmuose. Informatyviuose stenduose muziejai pateikė netikėtus ir įdomius faktus, su kuriais plačiau ir išsamiau susipažinti galima Klaipėdos keleivinio transporto klientų aptarnavimo centre. Edukacinė ekspozicija veiks iki š. m. gruodžio 31d.
„Muzė veža“ – tai analogų Lietuvoje neturintis atviro muziejaus edukacinis projektas, kuris jungia keturis Klaipėdos muziejus: Lietuvos jūrų, Mažosios Lietuvos, Laikrodžių ir Prano Domšaičio galeriją bei miesto keleivinį transportą. Muzė veža iššūkį priėmę miesto autobusai, aktyviai prisideda prie kultūros bei meno sklaidos ir netradiciškai plečia klaipėdiečių pažinimo bei patyrimo ribas. Net pavadinime užkoduoti – žaismingi ir akį traukiantys spalvoti autobusai – kasdien VEŽA ir kviečia pažinti Klaipėdos miesto istoriją bei tapti miesto kultūros procesų dalimi, tiesiog keliaujant viešuoju transportu!

Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos m. sav. administracija, pagal programą „Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017“ .

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija

Žymos

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close