Renginiai

Antroji džiazo festivalio diena žada dar daugiau staigmenų

Vakar į jubiliejinio Klaipėdos pilies džiazo festivalio sceną lipę „Memeland“, Kiko Berenguet kvartetas bei Karsu abejingų nepaliko, tačiau penktadienis žada pažerti dar daugiau staigmenų. Šiandien netrūks ne tik džiazo, bet ir bus duotas startas KLAIPĖDA JAZZ čempionatui, muzikos galia tikinčius žmones suburs projektas „Muzika gydo“.
Vidurdienį Lietuvos ORC čempionate KLAIPĖDA JAZZ varžysis stipriausios kreiserinės jachtos. Penktadienį įvyks navigacinės lenktynės, šeštadienį ir sekmadienį bus kovojama priešvėjinėje/pavėjinėje distancijose.
12 val. Klaipėdos pilies džiazo festivalis pakvies į gražia tradicija tapusį muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“. Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje (Savanorių g. 4) vyksiantis projektas, pasitelkiant muzikines improvizacijas, padės kiekvienam, siekiančiam išsilaisvinti iš savo vidinių ar išorinių barjerų. Patikėti stebuklingomis muzikos galiomis padės išskirtinę praktiką muzikos terapijos srityje sukaupęs Linas Švirinas. Seminarą savo patirtimi ir žiniomis šiais metais praturtins ir lietuviškų šaknų turinti bei pirmą kartą mūsų šalyje viešinti JAV atlikėja Nicole Zuraitis. Renginys nemokamas ir atviras visiems!
17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centre (Daržų g. 10) bus atidaryta tautodailininkės Margaritos Macijauskienės šiaudinių sodų paroda „Džiazuojantys sodai“. Joje naujausi meistrės kūriniai byloja apie seno amato tradicijų ir kūrybiškumo dermę. Vakaro metu sodai suksis pagal improvizacijų meistro, džiazo pianisto Sauliaus Šiaučiulio muziką.
17.45 val. Klaipėdos piliavietėje bus iškilmingai pakelta Klaipėdos miesto vėliava, o 18 val. Danės upę papuoš puikią nuotaiką garantuojantis „džiazuojančių“ jachtų paradas.
Kruizinių laivų terminale nuo 18 val. publikos kaip visuomet lauks skirtingi ir intriguojantys geriausių Lietuvos ir užsienio džiazo muzikos atlikėjų pasirodymai. Penktadienio vakaro pagrindinį koncertą pradės Gregory Boyd kartu su geriausius Odesos muzikantus vienijančiu „Alexey Petuchov trio“. G. Boyd išskirtinumas – jo talentas groti neįprastais geležinių bačkų mušamaisiais. JAV gimusio, tačiau šiuo metu Danijoje gyvenantčio atlikėjo muzikinį skonį nuo mažens formavo blues, gospel ir soul muzika. Per savo karjerą G. Boyd yra dirbęs su tokiais žinomais muzikantais kaip Charles Neville, Delmar Brown, Peter Bastian ir daugelis kitų. Festivalyje plieno bačkų virtuozui talkins Ukrainos džiazo pianisto, aranžuotojo, kompozitoriaus ir prodiuserio Alexey Petuchov suburtas trio.
Vėliau scenoje pasirodys neeiliniu atsidavimu muzikai pasižymintis kolektyvas iš Izraelio „Shalosh“. Trio, kurį sudaro pianistas Gadi Stern, būgnininkas Matan Assayag bei kontrabosu grojantis David Michaeli, muzikos atlikimas – tai garsų harmonija, persipynusi su skambesio lengvumu ir estetine darna. „Shalosh“ surengė daugiau kaip 350 unikalių pasirodymų tarptautiniuose renginiuose, grojo prestižinėse scenose. Grupė išleido ir 3 puikiai džiazo muzikos kritikų įvertintus albumus.
Jaukiu ir pakylėjančiu balsu publiką užburs uostamiestyje nuo pirmadienio viešinti vokalistė ir pianistė Nicole Zuraitis. JAV gimusi lietuviškas šaknis turinti atlikėja yra ne tik tris solinius albumus išleidusi kompozitorė, bet ir pasaulinio garso grupės „Birdland Big Band“ vokalistė bei „Litchfield Jazz Camp“ fakulteto narė, vedanti dainų kūrimo bei džiazo vokalo seminarus visame pasaulyje. N. Zuraitis gali pasigirti ir daugybės džiazo konkursų apdovanojimais. Kartu su vyru atlikėja buvo nominuota „Grammy“ apdovanojimuose. Klaipėdos pilies džiazo festivalyje Nicole Zuraitis pasirodys su profesionalumu ir tiksliu kūrinių atlikimu pasižyminčiu Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestru, vadovaujamu dirigento Egidijaus Mikniaus.
Antros festivalio dienos koncertą baigs ir Kruizinių laivų terminalą sudrebins viena sėkmingiausių Prancūzijos džiazo grupių – „Electro Deluxe“ . Nesutramdoma energija pasižymintis kolektyvas publikai žada nepakartojamą koncertą, kurio metu soul ir funk stilistikos muzika klausytojams neleis stovėti vietoje. Jau dabar net neabejojama, kad nenuginčijami žiūrovų favoritai, charizmatiškieji „Electro Deluxe“ taps vienu ryškiausiu 25-ojo festivalio programos akcentu.
XXV Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms – birželio 6–8 dienomis Klaipėdos Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami.
Parengta pagal pranešimą spaudai
0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close