Renginiai

Jūrų muziejus vėl kviečia susižadėti su jūra

Ketvirtadienį, liepos 5 dieną 12 val. Lietuvos jūrų muziejus kviečia į meninės instaliacijos atidarymą „Susižadėję su jūra II. Kriauklės“.

Tai – jau antroji muziejaus instaliacija, įrengta 20 pėdų jūriniame konteineryje Klaipėdoje, prie burlaivio „Meriadianas“. Subtiliai dekoruotame konteineryje pristatoma edukacinė meno platforma, interpretuojanti muziejaus eksponatus. Pernai lankytojai susipažino su unikaliu tiek savo išvaizda, tiek savo istorija Venecijos dožų galeros „Bucentauro“ modeliu.

Šiemet modernia kalba prakalbinama jūrų moliusko Australijos trimitininko kriauklė. Tai – viena didžiausių kriauklių pasaulyje, užauganti iki 90 centimetrų ilgio ir kartu su moliusku sverianti net iki 18 kg. Apie tokio dydžio kriauklę svajoja kiekvienas kolekcionierius, nes paprastai jos siekia tik apie 25 cm.

Parodos kūrėjas – režisierius Justas Tertelis teigia, kad konteineris – tai lyg kriauklės vidus, į kurį patekę lankytojai kviečiami įsiklausyti į save ir į juos supančią aplinką. Jie patenka į povandeninį pasaulį. Menininkas instaliaciją konstruoja taip, kad lankytojai joje mėgintų atrasti savo individualų santykį su Baltijos jūra, pasaulio vandenynu, o galbūt net permąstytų savo elgesį su juos supančia aplinka. Paroda praturtinta ir naujausiomis šiuolaikinėmis technologijomis, kurios padeda prakalbinti nebylų muziejaus eksponatą.

Edukacinės meno platformos „Susižadėję su jūra II“ lankymas nemokamas. Lankytojai laukiami trečiadienį-sekmadienį 11.00-19.00 val. Ji įgyvendinta remiant Klaipėdos miesto savivaldybei, KJKK „Bega“, UAB „Arijus“, UAB saugos tarnyba „Argus“.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Žymos

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close