Renginiai

Klaipėda kviečia į gausius šventinius renginius Teatro aikštėje.

Gruodžio 17-ąją koncertai, žuvienė ir Kalėdų Senelis

Netikėtu šventiniu akcentu kalėdinę renginių programą papildo menininkės Saulės Želnytės pristatoma interaktyvi instaliacija – „Dovana. Krentantis vanduo – minčių lietus“. Projektas visuomenei bus pristatytas gruodžio 17 d., šeštadienį, 10.00 val. Klaipėdos senojo turgaus halėje (Turgaus a. 5).

Interaktyvi instaliacija „Dovana. Krentantis vanduo – minčių lietus“ yra projekto „TURĖTI ar būti?“ dalis.

„Kaip tapytojai man svarbu  ieškoti naujų kūrybinių formų spalvinei raiškai perteikti. Mano kūrinys – dovana miesto žmonėms, skirtas ne turėti jį, o būti jame. Specialiai šiai instaliacijai sukurta muzika, kuri sukurta iš mano kelionių garsų dienoraščio ir kompozitoriaus Fausto Pociaus melodijos“,-  sako instaliacijos autorė, menininkė Saulė Želnytė.

Kalėdinius renginius papildys ir ilgamečiai partneriai – Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija bei Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigada „Žemaitija“, kurie gruodžio 17 d., 12.00-14.00 val. kviečia šventinei žuvienei ir košei.

Jau sutemus, gruodžio 17-ąją, 17.00 val. Teatro aikštėje mažų ir didelių lauks Kalėdų Senelis, kuris ne tik kvies žaisti, pajudėti, bet ir išklausys mažųjų svajones belaukiant Šv. Kalėdų. Po susitikimo su Kalėdų Seneliu Teatro aikštėje – 18.00 val. dar vienas šventinis koncertas su klaipėdiete atlikėja KARO.

Šv. Mikalojaus šventė Ukrainos vaikams
Gruodžio 19-ąją, pirmadienį, 17 val. VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir asociacija „Mano miestas Klaipėda“ kviečia į Šv. Mikalojaus vakarą Ukrainos vaikams. Šv. Mikalojus – katalikų ir stačiatikių gerbiamas šventasis, Kalėdų Senelio prototipas. Būtent gruodžio 19-ąją Ukrainos vaikai mini Šv. Mikalojaus dieną, kuri svarbi jų šventinių tradicijų dalis. Šv. Mikalojus šią dieną vaikams atneša sausainių ir meduolių, kuriuos nubudę ryte, vaikai randa po savo pagalve.

„Rengdami Kalėdinių-Naujametinių renginių programą, galvojame apie visas mūsų mieste esančias bendruomenes, taip pat ir į Klaipėdą po karo atvažiavusias ukrainiečių šeimas ir jų vaikus, kuriems norisi padovanoti šventę, dalelę šviesos ir šilumos. Esame dėkingi partneriams, kurie išgirdę gruodžio 19 renginio idėją, nedvejodami sutiko prisidėti. Nors išgyvename nelengvą metą, visai šalia vyksta karas, turime padėti vieni kitiems, o labiausiai- rūpintis šalia esančiais ir pasistengti, kad artėjančios šventės įžiebtų viduje vilties ir taikios ateities žiburius“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorė Eglė Šulskė.

Gruodžio 19-osios vakarą, Klaipėdoje gyvenantys Ukrainos vaikai bus vaišinami arbata ir renginio partnerių UAB „Biržų duona“ sausainiais, o šventinę nuotaiką kurs netikėtas muzikinis pasirodymas.

 VISA KALĖDINIŲ RENGINIŲ PROGRAMA https://klaipedossventes.lt/kaledos-2022/

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close