Renginiai

Olimpinės dienos šurmulys – ir Danės upėje

Klaipėda ir vanduo – du neatsiejami dalykai, todėl šių metų Olimpinė diena kaip reikiant išsiskirs nuo ankstesnių. Pirmą kartą uostamiestyje rengiama didžiausia Lietuvoje sporto šventė bus jubiliejinė – jau 30-oji, o jos metu netruks veiklų ant vandens.

Birželio 1-ąją Olimpinės dienos renginiai praūš pačioje Klaipėdos miesto širdyje – aplink Danės upę, ties Atgimimo aikšte. Bet veiksmas vyks ne tik ant kranto, o ir Danės upėje.

Patys pirmieji pakrantę okupuos žvejai – atkarpoje nuo Senosios Irklavimo bazės iki Klaipėdos irklavimo centro (KIC) bus organizuojamos „Lrytas.lt“ mėgėjiškos žūklės varžybos. Registracija bus galima ir renginio vietoje iki pat varžybų starto, kuris – 7 val. ryto. Be medalių dalyviams bus įsteigti ir papildomi prizai – dvi valandas truksiančių varžybų rėmėjas padovanos „Lietuvos ryto“ prenumeratas vyriausiajam ir jauniausiajam žvejams ir šauniausiajai žvejei bei prizinių vietų laimėtojams.

Pirmą kartą Olimpinės dienos istorijoje įvyks ir plaukianti lietuviška olimpinė mylia. Anksčiau sporto šventę dalyviai simboliškai paminėdavo bėgdami lietuvišką olimpinę mylią – 1988 metrus, nes būtent 1988 metais buvo atkurtas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Pernai šį atstumą buvo galima įveikti ir riedant, o šiemet – dar ir plaukiant. Plaukianti olimpinė mylia startuos 10:20 val.

Ją organizuojantis KIC, siekdamas saugaus renginio, į turistines ir sportines baidares bei kanojas pirmiausia susodins sportininkus, o tik vėliau šalia jų kvies prisijungti visus norinčius.

„Bėgti ir važiuoti dviračiu ar paspirtuku gali kiekvienas, todėl dalyviams sunkumų neturėtų kilti. O štai norint išsilaikyti baidarėje ar kanojoje reikalinga patirtis, todėl siekdami užtikrinti žmonių saugumą visose vandens transporto priemonėse pasodinsime bent po vieną profesionalų sportininką“, – paaiškino KIC atstovė Asta Zablockytė.

Finišavus plaukiančiai lietuviškai olimpinei myliai prasidės azartiškiausia sporto šventės dalis – visi dalyvio paso, kurį kiekvienas atsiimti galės registracijos palapinėje, savininkai galės išbandyti net 100 nemokamų sporto veiklų. Tarp jų bus ir keturios vandens sporto rungtys: irklentės, turistinės baidarės, padangų slalomas ir buriavimas.

Atlikę dalyvio pase esančias užduotis žmonės gaus tam tikrą skaičių taškų, kurių sumą dienos pabaigoje bus galima iškeisti į medalius, LTeam ir rėmėjų suvenyrus bei prizus.

„Mūsų tikslas – išnaudoti upės erdvę miesto centre propaguojant įvairias irklavimo sporto ir pramogų rungtis, įkandamas kiekvienam Klaipėdos gyventojui ir miesto svečiui. Sporto rungtyse, kurios nereikalauja specialaus pasiruošimo, norime apmokyti žmones naudotis pramoginiu irklavimo inventoriumi“, – gausybės veiklų priežastį nupasakojo KIC direktorius Liudvikas Mileška, pabrėžęs, kad saugumą vandenyje užtikrins gelbėjimosi liemenės ir patyrę gelbėtojai.

O štai antroje dienos pusėje žiūrovų lauks įspūdingi reginiai – parodomosios varžybos: 12 val. vyks „Virvės tempimas katamaranais“, 13 val. prasidės KIC ir Brolio Benedikto inicijuojama „Vilties yrių“ regata, o 14:30 val. bus duotas startas „Vikingų valčių“ irklavimo varžyboms.

Sportinė Olimpinės dienos dalis finišuos 16:30 val., o nuo 17 val. pagrindinėje scenoje visus šėlti pakvies viena populiariausių Lietuvos atlikėjų Monika Pundziūtė-Monique. Visgi net ir po koncerto šventė tęsis – jos organizatoriai visus sukvies į antrąjį Melnragės paplūdimį, kuriame bus surengtos sveikuoliškos dūzgės. Jų metu vyks ir sporto filmų seansas.

Parengta pagal pranešimą spaudai

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close