Renginiai

Paskutinį spalio šeštadienį Palangą užpildys vilties sklidina muzika

Paskutinį spalio šeštadienį Palanga nuo 16 val. popiet iki pat vidurnakčio bus pripildyta vilties sklidinos muzikos. Čia vyks jubiliejinis, dvidešimtasis, šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“.

Unikalus krikščioniškos muzikos renginys

Tai – vienintelis toks renginys Lietuvoje, suburiantis skirtingų konfesijų krikščionis muzikantus ir atlikėjus, kasmet organizuojamas vis kitame šalies mieste.

Festivalis šiemet vyksta 20-ajį kartą. Jubiliejiniam renginiui pasirinktas didžiausias šalies kurortas, šiemet irgi švenčiantis jubiliejinius metus – Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį.

„Sielų“ organizatorius „Gerosios Naujienos centro“ direktorius Remigijus Jucevičius sako dviejų dešimtmečių renginio sukakčiai pažymėti Palangą pasirinkęs dėl unikalaus jos grožio ir gintarinių pakrančių: „Juk čia – Lietuvos auksas. Tad kas gali labiau tikti tokiam tauriam festivaliui? Esame labai dėkingi Palangos miesto savivaldybei, kuri sutiko tapti pagrindiniu mūsų renginio rėmėju ir įsileido mus į pačią gražiausią Lietuvoje koncertų salę. Joje apsilankęs galėjau tik dėkoti Viešpačiui už „Sielų“ jubiliejui įteiktą tokią gražią dovaną. Tikrai gražesnės koncertinės erdvės mūsų šalyje neregėjau. O jų mačiau tikrai daug!”

Palangos meras Šarūnas Vaitkus irgi džiaugiasi jubiliejinei sukakčiai paminėti festivalio organizatorius pasirinkus šį kurortą: „Džiaugiuosi, kad jubiliejinis, 20-asis, unikalus krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“ įvairios šiuolaikinės krikščioniškos muzikos atlikėjus bei jos gerbėjus šiemet sukvies į Palangą. Palangos miesto savivaldybė palaiko šį renginį bei suteikia galimybę  nemokamai pasinaudoti Palangos koncertų sale. Klausytojams tai – puiki proga ne tik pasimėgauti sielą atgaivinančia krikščioniška muzika, bet ir prasmingai praleisti laiką, pabendrauti tarpusavyje, pajusti bendrystę“.

Muzika skambės trijose skirtingose erdvėse

Festivalio atidarymas – spalio 30 d. 16 val. Palangos koncertų salėje.

Po atidarymo renginiai pasiskirstys trijose muzikinėse erdvėse: akustinėje – „Ramybės“ klube, koncertinėje – Palangos koncertų salėje, ir šlovinimo arba liturginėje – Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

„Labai džiaugiamės, kad visos koncertinės erdvės – vienoje, Vytauto, gatvėje. Tai – dar vienas išskirtinis Palangos privalumas“, – pastebėjo festivalio organizatorius R. Jucevičius.

„Ramybės“ klube skambės dainuojamoji poezija, džiazinė muzika, soliniai kūriniai, kuriems galima pritarti pasirinktu instrumentu.

Koncertų salėje savo kūrinius pristatys ir festivalio senbuviai, ir nauji atlikėjai, kurių kūriniai „Sielose“ suskambės pirmą kartą. Renginį vainikuos elektroninės šokių muzikos grupė „LZ7“ iš Jungtinės Karalystės.

„Nuostabu, kad jubiliejinio „Sielų“ festivalio kūriniai skambės Palangoje ir Palangos bažnyčioje, – sako Palangos katalikų parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas. – Vis dėlto Palanga yra traukos centras. Žinoma, organizatoriai tokiu metu organizuodami renginį priima iššūkį, bet ir tuo pačiu džiugu, kad vis dėlto net ir pandemijos metu nesustojo. Turime suteikti žmonėms vilties, kad nepanikuotų, nors daugelis ir yra išsigandę. Juk „Sielose“ skambės vilties muzika. Jungdamasis prie organizatorių į šiuos koncertus ypatingai kviečiu Palangos jaunimą, kad pažintų naujos dvasios veikimą – ėjimo į dialogą. Kad pamatytų, jog ir per krikščionišką šiuolaikišką muziką kažkas gali išreikšti save. Ir apskritai matau, kad šis renginys atitinka Popiežiaus Benedikto XVI-ojo išreikštą mintį eiti į dialogą su visais. O „Sielų“ festivalis ir yra ėjimas į dialogą su jaunimu“.

Renginį atidarys Palangos šokių kolektyvas „Vėtra“.

„Labai džiaugiamės sulaukę tokio kvietimo, – sako kolektyvo vadovė Birutė Gikarienė. – Juk pandemijos metu buvome labai apriboti. Turime tokiam festivaliui puikiai tinkamą šokį, tad kviečiame ateiti ir pasižiūrėti“. 

Vienintelis toks šalyje

Šiandien Lietuvoje yra nemažai krikščionių muzikantų, dainininkų ir grupių, grojančių įvairaus stiliaus muziką, kurie dainuoja ir kalba apie prasmingą gyvenimą. Jų atliekama muzika ir žodžiai liečia kiekvieno žmogaus širdį, nes visa jų kūryba atspindi tikrąsias žmogaus gyvenimo vertybes – tikėjimą, viltį ir meilę.

„Šis festivalis – vienintelis masinės krikščioniškos kultūros reiškinys Lietuvoje – ilgainiui tapo atsvara visuomenei, persunktai susiskaldymo, agresijos, materializmo, – sako pastarųjų metų renginio vedėjas Džiugas Kuliešius. – Festivalis siekia profesionaliose scenoje pristatyti iš Dangaus gautą, išnešiotą ir Gyvenimui gimusią muziką bei atskleisti ją vietos bendruomenei, o ypač – jaunimui. Tai ir dar nežinančių gyvenimo prasmės, jos ieškančių ir ją atradusiųjų susitikimas kasmet vis kitame mieste.“

Daugiau informacijos – registracijoje https://bit.ly/3FTqc8K

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Susiję straipsniai

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close