Renginiai

Savaitgalį nuobodžiauti nebus kada – laukia įspūdžių turtinga Muziejų naktis

Tarptautinės muziejų naktį – gegužės 13-ąją – Palangos miesto muziejai kviečia praleisti aktyviai. Temstant duris atversiantys muziejai žada daug ir įdomių veiklų, patirčių bei įspūdžių.

Naktinėjimas Palangos kurorto muziejuje

Minėdamas Tarptautinę muziejų naktį visus panaktinėti kviečia Palangos kurorto muziejus. Gegužės 13 d. 19-22.30 čia lankytojai bus priimami nemokamai.

Užsukite jei ir esate buvę – vakarėjant muziejus visai kitoks.

Adresas: Palangos kurorto muziejus, Birutės al. 34A, Palanga

Informacija lankytojams: tel.: (8 460) 30576

Interneto svetainė: www.kurortomuziejus.lt

Žibantys gintarai naktį

Gintaro muziejuje jūsų laukia pažintis su įspūdingiausiais muziejaus eksponatais UŽTAMSINTOJE įvadinėje salėje, didžiulė natūralaus gintaro unikumų ir gintaro su inkliuzais ekspozicinė erdvė, galimybė pasižvalgyti po Eoceno periodo gintarmedžių mišką, susipažinti su seniausiais, net 6 tūkst. metų skaičiuojančiais žmogaus pagamintais dirbiniais iš gintaro, patyrinėti ir palyginti juos su XX–XXI a. gintaro meistrų kūriniais. Pirmo aukšto ekspozicijoje susipažinsite su grafų Tiškevičių gyvenimo aspektais, „pavartysite“  vienoje iš salių ant sienos projektuojamą šeimos nuotraukų albumą.

18.00–20.00 – vyks edukacinis užsiėmimas „INTERAKTYVŪS GINTARO AMULETAI“. Muziejaus edukatorės supažindins jus su akmens amžiaus žmogaus gamintais gintaro amuletais, jų reikšmėmis bei kūrimo būdais. Galėsite susikurti savitą amuletą.

Adresas: Palangos gintaro muziejus, Vytauto g. 17, Palanga

Informacija lankytojams: tel.: (8 460) 51 319

Interneto svetainė: https://www.lndm.lt/pgm/

Antano Mončio namuose-muziejuje – vizualaus meno kūrėjų paroda

Antano Mončio namai – muziejus nuo 17 iki 21 val. lankytojus nemokamai kvies apsilankyti muziejuje ir geriau susipažinti su galerijoje veikiančia vizualaus meno kūrėjų paroda „Kaip karštis slysta paviršiais“. Parodoje pristatomi aktyviai šiuolaikinio meno lauke veikiantys kūrėjai: Linas Blažiūnas, Vytenis Burokas, Algirdas Jakas, Agnė Juodvalkytė, Beatričė Mockevičiūtė, Sallamari Rantala, Ieva Rojūtė, Eglė Ruibytė, Aistė Marija Stankevičiūtė, Marija Šnipaitė. Pasitelkdami skulptūros, tapybos, tekstilės ir grafikos raiškos priemones, menininkai nagrinėja šviesos, rituališkumo, peizažo, kolektyviškumo, izoliuotumo bei socialines temas. Objektų linijos ir tūriai nejučia primena vieni kitiems apie save – kaip apie aštriabriaunius kūnus, tirpius ir laikinus vieni kitų pavidalus.

Nuolatinėje ekspozicijoje, kurioje eksponuojami skulptoriaus Antano Mončio kūrybos palikimo rinkinys, įprastai skamba Donato Bielkausko muzika, kuri atliekama  naudojant  A. Mončio sukurtus švilpius. Šių metų Muziejų nakties metu mes leisime ekspozicijos erdvėje skambėti ne švilpiams, o banginių muzikai, kurią skulptorius labai mylėjo ir dažnai klausydavosi.  Bus įdomi ir nauja A. Mončio skulptūrų ir banginių muzikos jungtis šią Muziejų naktį.

Adresas: S. Daukanto g. 16, Palanga.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close