Regionas

Gargždai kviečia kurti žydintį miestą

Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia įmones, įstaigas ir gyventojus puošti vitrinas, įėjimus ir kitas erdves gėlėmis bei želdiniais. Jų gausa džiugins ne tik gyventojus, bet ir miesto svečius.

Savivaldybė šį sezoną Gargžduose pakabins 110 vazonų su įvairiaspalvėmis gėlėmis. Tam, kad mieste vyrautų tarpusavyje derančios spalvos ir skirtingi gėlynai harmoningai kurtų miesto veidą, rekomenduojama vitrinas ar įėjimus puošti oranžinės, violetinės, mėlynos, baltos ar žalios spalvos augalais.

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva, siekiant sukurti tarpusavyje spalviškai derančių gėlynų visumą Gargždų seniūnijoje, kviečiamos minėtas spalvas rinktis Klaipėdos, Kvietinių bei kitose gatvėse veikiančios įstaigos,verslo objektai ir miesto gyventojai.

Penktadienį vicemerė Audronė Balnionienė su Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiąja specialiste Jurgita Tamošauskiene bei Gargždų seniūnijos apželdintoja Norgaile Verbaite lankėsi miesto įstaigose ir kvietė jas prisijungti prie šios idėjos. Pastarosios džiaugėsi gražia iniciatyva ir suskubo dalytis mintimis, kaip prisidės prie Gargždų gražinimo.

„Kviečiame visus suvienyti jėgas ir papuošti miestą. Tinka patys įvairiausi būdai – pastatomi lauko vazonai, kabinami loveliai, gėlės balkonuose ar darželiuose prie namų. Sužydėjęs miestas džiugins ne tik mus pačius, bet ir atvykusius svečius“, – susitelkti gražiam tikslui ragino vicemerė Audronė Balnionienė.

Miesto želdynai: parkai, skverai, gėlynai, žaliosios jungtys – tai žaliųjų erdvių visuma, kuri užtikrina ekologinį stabilumą gyvenamojoje aplinkoje bei kuria ir formuoja miesto estetinį vaizdą. Gargžduose praėjusiais metais įrengti atitvarai nuo gatvių šiltuoju sezonu bus papuošti įvairiaspalvių gėlių kompozicijomis. Šiais metais Gargždai pražys oranžinės, violetinės, mėlynos, baltos ir žalios spalvos vienmečiais augalais pakabinamuose loveliuose. Gargždų seniūnijos prižiūrimuose vazonuose sužydės skevolų (mėlynos/violetinės spalvos), bakopų (baltos spalvos), batatinių sukučių ‘Marquerite’, kalibrachojų ‘Mini Famous’ (oranžinės spalvos) kompozicijos.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos iniciatyva yra parengti ir komercinių zonų Klaipėdos ir Kvietinių gatvėse apželdinimo projektiniai pasiūlymai. Želdynų projekte detaliai išnagrinėtos komercinių objektų, veikiančių daugiabučių gyvenamųjų namų pirmuose aukštose, situacijos ir pateikti individualūs apželdinimo pasiūlymai atskiriems namams. Verslininkai pakviesti naudotis parengtu dokumentu, kuriant šios teritorijos aplinką.

Parengta pagal pranešimą spaudai

0 0 vote
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close