Regionas

Klaipėdos rajone gerinamos ugniagesių darbo sąlygos

Savaitės pradžioje Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Girkalių ir Plikių ugniagesių komandose lankėsi rajono meras Vaclovas Dačkauskas. Lankydamasis Girkaliuose meras klausė, kaip panaudotos lėšos, skirtos greta gaisrinės stovinčio garažo įsigijimui ir jo remontui. Sužinojęs, kad ugniagesiai-gelbėtojai patys išbetonavo naujojo garažo grindis, išlygino ir išdažė abiejų garažų sienas ir lubas, dėkojo už šiuos laisvu nuo tarnybos metu atliktus darbus. Girkalių gaisrinėje sumontuoti ir automatiniai vartai, atnaujinta šildymo sistema, pakeistas susidėvėjęs kietojo kuro katilas bei kaminas, asfaltavimui paruošta prie garažų esanti kiemo dalis.

Vizito metu pritarta ugniagesių prašymui pakeisti susidėvėjusią stogo dangą, sutvarkyti aptrupėjusią paradinę sieną bei pažadėta rasti galimybių išasfaltuoti kiemą.

Plikiuose du budintys ugniagesiai-gelbėtojai V. Dačkauską pasitiko šiltose, suremontuotose patalpose. 2016–2017 metais Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis už 124,5 tūkst. eurų buvo nupirktos trys galingos, 5 tonas vandens galinčios vežti gaisrinės mašinos, vieną jų gavo ir  Plikių ugniagesių komanda.

Vyriausiasis ugniagesys Artūras Veselis pasakojo, kad gavus šį automobilį išsisprendė ryšio palaikymo su pagalbos centru problema. Plikių ugniagesiai-gelbėtojai pageidavo baigti kiemo asfaltavimo darbus ir prašė valdžios padėti išspręsti klausimus, susijusius su viršvalandžių apmokėjimu.

Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Stanislovas Virbauskas paaiškino, kad valstybės skiriamų dotacijų neužtenka, todėl ugniagesiams-gelbėtojams atsidėkojama laisvadieniais. Šiais metais skirtų dotacijų trūks ir darbo užmokesčio kintamajai daliai.

„Dotacijos patvirtintos 2017 m. liepos mėnesį ir dar nebuvo perskaičiuotos, nors nuo naujų metų padidėjo minimali mėnesio alga, pakilo ugniagesių darbo užmokesčio koeficientai. Vyriausybė ir Seimas, priimdami įstatymus, finansiškai jų nepagrindžia ir priverčia ugniagesių komandas ieškoti galimybių išgyventi. Jei Savivaldybė neskirtų reikiamo finansavimo, ugniagesių komandos tik egzistuotų ir nuolat galvotų, ar nusidėvėjusios, 40 metų senumo gaisrinės mašinos nuvažiuos iki įvykio vietos. Džiaugiamės tuo, kad su Klaipėdos rajono savivaldybės pagalba situacija keičiasi į gerą“, – kalbėjo Klaipėdos rajono ugniagesių vadas.

Parengta pagal Klaipėdos rajono savivaldybės informaciją

0 0 vote
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close