Regionas

Lietuvos nacionalinio kultūros centro ekspedicija išklausė Klaipėdos rajono saviveiklininkus

Ketvirtadienį Gargždų kultūros centre lankėsi Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) delegacija, vadovaujama LNKC Folkloro poskyrio vyriausiojo specialisto Arūno Lunio. Kultūros centre svečiai klausė savamokslių muzikantų, kurie grojo tradiciniais lietuvių liaudies instrumentais.

Iš viso išklausyti 11 muzikantų, kuriuos pasiūlė Klaipėdos rajono kultūros centrai. Daugiausia atlikėjų gyvena Gargžduose – 4. Kiti atvyko iš Dovilų, Lapių, Jakų, Vėžaičių, Gindulių, Girininkų, Medsėdžių.

LNKC Folkloro poskyrio vyriausiasis specialistas Arūnas Lunys pasakojo, kad ekspedicijos tikslas – surinkti informaciją apie esamus muzikantus, grojančius tradiciniais lietuvių liaudies instrumentais. „Pildoma anketa, daromas garso įrašas, fotografuojama. Viskas įrašoma į laikmenas. Po to pasirinksime geriausius muzikantus ir pakviesime į Vilnių, kur vyks Klaipėdos ir Kretingos krašto muzikantų koncertas. Galiausiai planuojama išleisti kompaktinę plokštelę“, – kalbėjo Arūnas Lunys.

Susitikti su ekspedicijos atstovais bei muzikantais atvyko Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė. Ji gyrė gražią iniciatyvą ir aktyvius Klaipėdos rajono saviveiklininkus, panorusius dalyvauti šiame projekte.

Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis taip pat džiaugėsi, kad specialistai dirba su tautos atstovais, kurie galbūt kartais yra mūsų visų pamiršti.

Parengta pagal pranešimą spaudai

0 0 vote
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close