Regionas

Modernizuojami Endriejavo kultūros centras ir biblioteka

Spalio mėnesio pabaigoje prasidėjo Endriejavo kultūros centro ir bibliotekos rekonstrukcijos ir modernizavimo darbai.

„Endriejaviškiai jau turėjo pastebėti, kad Endriejavo kultūros centre ir bibliotekoje pradėti ardymo darbai. Tai – rekonstrukcijos dalis. Iš viso Endriejavo kultūros centro ir bibliotekos modernizavimo darbai kainuos beveik 630,3 tūkst. eurų: 170 tūkst. eurų – ES lėšos, 30 tūkst. eurų – Valstybės biudžeto lėšos, likusi dalis, t. y. daugiau nei 430 tūkst. eurų – Savivaldybės biudžeto lėšos. Darbus vykdo UAB „Išskirtinio būsto statyba“. ES paramos lėšas turėtume panaudoti iki 2019 m. gegužės, o visa rangos darbų sutartis galioja 35 mėnesius nuo 2018 rudens, tačiau rangovai darbus tikisi baigti anksčiau“,  – teigė mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Endriejavo kultūros centro ir bibliotekos pastatuose perplanuojamos esamos ir naujai įrengiamos trūkstamos patalpos. Taip pat bus įrengiamas naujas stogas, geoterminio šildymo katilinė. Bus apšiltinami rekonstruojamo pastato fasadai, įrengiama nauja išorinė lietaus nuvedimo sistema, tvarkomos vidaus patalpos. Pastatas bus pritaikytas ir žmonėms su negalia: prie pagrindinio įėjimo bus įrengta nuovaža. Modernizuojant pastatą bus tvarkoma ir jo aplinka: perklojami esami pėsčiųjų takai, įrengiami laiptai, suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovas, bus paženklintos automobilių aikštelės stovėjimo vietos, įrengiamas teritorijos apšvietimas, buitinių atliekų ir atliekų rūšiavimo konteinerių stoginė.

„Tikimės, kad rekonstruotas kultūros centras ir biblioteka ne tik pagerins darbo sąlygas ten dirbantiesiems, bet ir suaktyvins visos Endriejavo seniūnijos kultūrinį gyvenimą, nes naujose, jaukiose ir šiltose erdvėse bus maloniau ne tik repetuoti meno kolektyvams, bet ir stebėti renginius seniūnijos gyventojams“, – teigė mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Strakšytė

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close