Regionas

Nemokamai bus dalijamos eglių šakos

Ryt, gruodžio 20 d., nuo 12 val. visoje Lietuvoje vyks tradicinė iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kurios metu Valstybinių miškų urėdijos miškininkai gyventojams dovanos eglės šakas. Taip miškus prižiūrintys specialistai ragina ugdyti atsakingumą – miškuose nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų bei skatina tausojantį ir ekologišką vartojimą.

„Kalėdinių eglučių pasiūla yra didžiulė – šventei medeliai specialiai auginami plantacijose arba medelynuose. Norisi tikėti, kad gyventojai puoš atsakingai įsigytas eglutes arba rinksis eglių šakas vietoje neteisėtai nukirsto medelio, o miško eglutės bus išsaugotos ir užaugs stipriais medžiais. Dovanodami eglių šakas norime atkreipti gyventojų dėmesį, kad vienu metu galima puoselėti tradicijas ir ugdyti sąmoningą vartojimą“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

Pusantro metro eglutei miške užaugti reikia ne mažiau kaip septynerių-devynerių metų. Tai yra ilgas laikas palyginti su keliomis savaitėmis švenčių. Vis dar atsiranda ilgapirščių, kurie užuot kreipęsi į girininkijas ar medelynus ir įsigiję eglutę už keletą eurų, nuvažiuoja į mišką ir patys ją nusikerta – patį gražiausią, stipriausią ir perspektyviausią medelį. Valstybinių miškų urėdija, norėdama atkreipti visuomenės dėmesį į miškui daromą žalą, išleido vaizdo filmuką, raginantį miške tausoti eglutes ir leisti joms užaugti:

„Tikiu, kad švietėjiškomis ir geranoriškomis iniciatyvomis galime skatinti atsakingą elgesį miške. Idėja prieš šventes dovanoti gyventojams eglių šakas gimė daugiau nei prieš dešimtmetį ir ilgainiui išplito – dabar apima visą Lietuvą. Džiugu, kad šią iniciatyvą palaiko daugybė gyventojų ir visų Lietuvos savivaldybių administracijos, skiriančios šakų dalinimo vietas miestų ir miestelių aikštėse“, – sako M. Pulkauninkas.
Šiais metais visoje Lietuvoje bus 120 šakų dalinimo vietų. Miškininkai gyventojų lauks populiariose susibūrimo vietose: Alytuje – Miesto aikštėje, Kaune – Rotušės ir Turgaus aikštėse, Baltų prospekte, Klaipėdoje – Teatro aikštėje, Panevėžyje – Laisvės aikštėje, Šiauliuose – priešais miesto savivaldybę, taip pat Rėkyvoje. Sostinėje šiais metais eglės šakų bus dovanojama net šešiose miesto vietose: tradiciškai Katedros ir Rotušės aikštėse bei automobilių stovėjimo aikštelėse šalia prekybos centrų „Rimi“ Naujininkuose, Šiaurės miestelyje, Pilaitėje bei „DomusPro“ Pašilaičiuose.

Eglišakiai Klaipėdos regione bus dalijamos šiose vietose:

Savivaldybė Miestas/gyvenvietė Adresas
Klaipėda Klaipėda Teatro aikštė
Klaipėdos rajonas Gargždai Klaipėdos g. 2
Kretingos rajonas Kretinga Rotušės aikštė
Neringa Neringa Taikos g. 2
Juodkrantė L. Rėzos g. 8
Palanga Palanga Senojo turgaus g. 2
Skuodo r. sav. Skuodas Vilniaus g. 13
Šilutės r. sav. Šilutė Prie centrinės miesto eglės, Lietuvininkų g. 6
Kintai Prie centrinės miesto eglės, Kuršių g. 15
Švėkšna Liepų aikštė 17

Iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pritraukia tūkstančius Lietuvos gyventojų. Pernai metais miškininkai iš viso išdalino daugiau nei 100 tūkst. eglišakių. Šiai iniciatyvai skirtos eglių šakos atvežamos iš kirtaviečių, taip racionaliai panaudojant miško išteklius. Šiais metais miškininkai, atsidėkodami už idėjos palaikymą, kiekvienam atėjusiam gyventojui dovanos „SOS vaikų kaimo“ vaikų pieštus atvirukus.
Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.

Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos informacija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close