Regionas

Šalies ugniagesiai minės Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną (renginiai)

Gegužės 4-ąją šalyje minima Šv. Florijono – ugniagesių globėjo diena. Ugniagesių gelbėtojų profesinės dienos renginiai truks beveik visą savaitę. Į šventę ugniagesiai susirinks nuveikę nemažai darbų. Šiemet jiems jau teko gesinti beveik 6 tūkst. gaisrų ir atlikti per 3600 gelbėjimo darbų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 61, o gelbėjimo darbų metu – 99 žmones. Ypač karštas ugniagesiams buvo šis pavasaris, kai teko gesinti per 2700  pernykštės žolės ir miškų gaisrų, nuo kurių pleškėjo ištisi kaimai.

Vilniaus ugniagesiai gelbėtojai minėti Šv. Florijono dieną gegužės 6-ąją, 10.30 val., rinksis į Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią. Čia bus aukojamos šv. Mišios už ugniagesius ir jų šeimas. O į šventinį minėjimą pasveikinti ugniagesių gelbėtojų atvyks Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas ir kiti garbingi svečiai. Už sąžiningą ir nepriekaištingą tarnybą ir išgelbėtas gyvybes geriausiems ugniagesiams bus įteikti apdovanojimai.

Gegužės 1-5 d. visoje šalyje rengiama prevencinė akcija „Svečiuose pas ugniagesius“, kurios tikslas – didinti gyventojų pasitikėjimą ugniagesiais gelbėtojais ir populiarinti ugniagesio gelbėtojo profesiją. Akcijos metu priešgaisrinėse gelbėjimo valdybose, tarnybose ir komandose organizuojamos atvirų durų dienos, kurių metu gyventojai kviečiami apsilankyti vietos priešgaisriniuose padaliniuose, susipažinti su ugniagesių gelbėtojų veikla.

Palanga

Šiemet Šv. Florijono dieną Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai minės gegužės 3 d. Palangoje. 11.30 val. šventinis renginys prasidės iškilminga pareigūnų rikiuotės eisena iš Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos į Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią. Rikiuotę lydės gaisrinių automobilių paradas. 12.00 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus. 13.00 val. Kurhauzo salėje profesinės šventės proga bus apdovanoti ugniagesiai gelbėtojai. 12.00-15.00 val. Palangoje, tarp Vasario 16-osios ir Kretingos gatvių, Vytauto gatvės atkarpoje ties Generolo J. Žemaičio paminklu, miestelėnai ir miesto svečiai galės apžiūrėti gaisrinius automobilius, gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įrangą. Ugniagesiai gelbėtojai pristatys savo profesiją, visi norintys galės susipažinti su valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veikla.

Klaipėda

Gegužės 2 d. Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje (Trilapio g. 12) prevencinės akcijos „Svečiuose pas ugniagesius“ metu smalsiausiems ir drąsiausiems bus parengtas dūmų „kambarys“, kuriame pareigūnai pademonstruos, kaip veikia dūmų detektorius, ir kaip elgtis gaisro metu. Mažųjų lankytojų lauks užduotėlės ir, žinoma, prizai ir siurprizai. Taip pat bus apdovanojami mokinių plakatų konkurso „Išvenk gaisro – gyvenk saugiai“ laimėtojai ir dalyviai.

Tądien Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos padaliniuose bus rengiama prevencinė akcija „Svečiuose pas ugniagesius“. Klaipėdos, Gargždų, Palangos, Kretingos, Šilutės, Skuodo, Neringos, Plungės, Tauragės, Šilalės, Pagėgių ugniagesiai visus kviečia susipažinti su valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų veikla. Jie bus pasirengę parodyti gaisrų gesinimo ir gelbėjimo techniką bei įrangą. Ugniagesiai gelbėtojai pristatys savo profesiją.

Parengta pagal pranešimą spaudai

0 0 vote
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close