MiestasStatybos

Planuojama pradėti Santuokų rūmų pastato atnaujinimo darbus

Daugiau nei prieš keturis dešimtmečius pastatytame pastate S. Šimkaus g. 11 veikia Civilinės metrikacijos ir registracijos skyrius, dažną savaitės dieną ir savaitgalį čia vyksta sutuoktuvių ceremonijos, būriuojasi jaunavedžiai su svečiais. Ir nors Santuokų rūmų interjeras ir šiandien vis dar yra įdomus, o patalpos – funkcionalios, pripažįstama, kad miesto centrinėje dalyje esantį pastatą būtina remontuoti.

„Jau yra pasirašyta sutartis su rangovu dėl teritorijos prie Santuokų rūmų sutvarkymo. Pasirengimas sutvarkyti aplinką paskatino sprendimą dėl pastato fasado sutvarkymo. Tokia praktika, kai susikeičia darbų eiliškumas, nėra gera. Taip neturi būti, kad vieni statybininkai liptų per kitų rangovų naujai sutvarkytą infrastruktūrą, todėl ateityje tokių dalykų netoleruosime. Šįsyk inicijavau, kad kaip įmanoma greičiau būtų priimti reikiami sprendimai dėl galimybių suremontuoti Santuokų rūmų pastatą, juolab, kad yra tam palankios sąlygos – parengtas techninis darbo projektas, išduotas statybos leidimas“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Įtraukus darbus į strateginį planą, bus rengiami dokumentai viešajam pirkimui. Pastato remonto darbai bus atliekami pagal parengtą techninį darbo projektą. Jame numatyta atnaujinti pastato fasadą ir stogą (stogo bei fasado apšiltinimas; nauja fasado apdaila; naujos stogo dangos įrengimas; skardinimo, lietaus nuvedimo sistemos remonto darbai; lauko laiptų perstatymas, įrengiant žmonėms su judėjimo negalia pritaikytą pandusą; filinginių medinių durų, kitų fasado dekoro elementų remontas; lauko šviestuvų keitimas ir kt.)

Projekto įgyvendinimui numatomas lėšų poreikis dėl per pastaruosius metus stipriai išaugusių kainų statybos sektoriuje – apie 1,2 mln. eurų.

Dar šiais metais Klaipėdos savivaldybė planuoja atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Vykdant atnaujinimo darbus, bus pakeista nusidėvėjusi takų ir aikštelių danga, panaikinta automobilių aikštelė prie įėjimo į Santuokų rūmus, atnaujinta pietinėje pusėje esanti avarinės būklės tvora. Rekonstruojant erdvę bus sukuriamas takų ir aikščių vientisumas, atnaujinti apšvietimo sprendimai, įrengtos parkavimo vietos, daugiau žaliųjų zonų. Projekto, kuriuo numatyta atnaujinti apie 4400 kv. m ploto teritoriją, vertė – 902 tūkst. eurų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close