Stilius

Biržos tiltas tapo Klaipėdos mados podiumu

Trečiadienio pavakarę Biržos tiltu skubantys miestiečiai lėtino žingsnį ir išsitraukę išmaniuosius telefonus fotografavo neįprastą reginį. Greta eilinių praeivių tiltu žygiavo, o kartais net baleto žingsniu skrido išskirtiniais klaipėdiečių dizainerių kūriniais pasipuošę modeliai. Tokiu neįprastu akcentu, vadinamojo flashmob‘o bruožų turinčia mados akcija, savo pradžią paskelbė mados festivalis IKRA MADA.

„Mada smelkia visą mūsų gyvenimą, visas jo sritis – ji negali būti apribojama podiumu ar dizainerių parduotuvėlėmis. Improvizuotu mados šou ant centrinio miesto tilto siekėme patvirtinti, kad mada nuolat yra šalia“, pasakojo IKRA MADA įkūrėja ir prodiuserė Jurga Sutkutė.

Modeliai demonstravo eklektiškus, ryškiaspalvius Linos Zaveckienės („Liza svajos“) rūbus, futuristinius, šviečiančius elektros lemputėmis Deivido Janulio kostiumus, originalius ir jaukius Gabrielės Kerpytės („Salanida“) mezginius, Linos Andriukonės “Slip dress” sukneles bei elegantiškus dizainerės Audronės Benetienės („Stilenė“) paltus. Šių dizainerių kolekcijas dar bus galima pamatyti IKRA MADA festivalio metu madų šou ir „showroom‘e“.

„Mūsų akcija kartu buvo ir puiki proga vienoje vietoje pamatyti labai skirtingo braižo klaipėdiečių dizainerių kūrinius“, minėjo festivalio meno vadovė, mados kuratorė Asta Labžentytė. Anot jos, mieste, kuris viešojoje erdvėje retai siejamas su mada, iš tiesų gyvena ir kuria nemažai įdomių dizainerių.

„Modelius aprengiau rūbais iš savo kolekcijos „Space Error“. Jos esmė – pasipriešinimas greitam gyvenimo tempui, siekiančiam kosminį greitį“, apie savo modeliuotus akį tiek forma, tiek medžiaga traukiančius kostiumus sakė jaunas dizaineris D. Janulis, „kurdamas šią konceptualią kolekciją naudojau eksperimentines medžiagas: reklaminį tentą su integruotomis elektros lemputėmis“.

Mados akcijos metu dėmesį traukė ne tik rūbai, bet ir juos demonstravę modeliai – renginių vedėjas Remigijus Žiogas, viešbučių savininkas Juozas Tubinas, aktorė Eglė Jackaitė, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas bei visas būrys šio teatro žvaigždžių – solistai: Beata Ignatavičiūtė, Judita Butkytė-Komovienė, Rokas Spalinskas ir baleto šokėjai: Beata Molytė, Aurelijus Liškauskas, Aušra Krasauskaitė, Mantas Černeckas. Modelių vaidmenį išbandė ir dizainerės Lina Zaveckienė ir Rūta Lodienė bei interjero dizainerė Monika Gustaitė.

Penkių metų sukaktį švenčiantis IKRA MADA per savo gyvavimo metus išaugo nuo idėjinio renginio iki didžiausio vakarų Lietuvoje tarptautinio mados festivalio. Šiais metais jame kolekcijas demonstruos dizaineriai iš Latvijos, Estijos, Danijos, Suomijos, Švedijos.

Kaip jubiliejinę dovaną sau ir mados mylėtojams festivalio komanda dovanoja išskirtinę renginio vietą – Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą, kuris taip pat ruošiasi rimtai sukakčiai – 30 veiklos metų. „Laukite netikėtumų ant podiumo“, žadėjo festivalio prodiuserė prasitardama, kad prie madų šou rengimo prisideda ne vienas muzikinio teatro šeimos narys.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close