Verslas

Ant LP EXPRESS terminalų – unikalūs žinomų menininkų darbai

Ant keturių LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalų trijuose Lietuvos miestuose rugsėjo ir spalio mėnesiais atsiras žinomų menininkų darbai aplinkosaugos tema – tokia forma Lietuvos paštas primena apie būtiną draugystę su gamta. Pirmieji įvertinti menininkės Akvilės Misevičiūtės (dar žinomos „Akvilė Magic dust“ pseudonimu) darbą gali klaipėdiečiai, mat ryškus, gyvūnais išmargintas terminalas jau įrengtas Herkaus Manto g. 11. Penktadienį, rugsėjo 20 d., šis terminalas „prabils“ ir gamtos balsu – oš miškas, ūks pelėda, banguos jūra, klyks žuvėdros ir girdėsis ruonio skleidžiami garsai. Likę trys kitų menininkų apipavidalinti terminalai spalio mėnesį atsiras Kaune ir Vilniuje.

„Ne veltui pastaruoju metu visas pasaulis kalba apie tvarumą versle ir kasdieniame gyvenime – iš gamtos tiek dešimtmečių skolinęsi, dabar skolą turime grąžinti. Ir su kaupu. Viena įtakingiausių šio meto aplinkosaugos aktyvisčių šešiolikmetė švedė Greta Thunberg šių metų sausį Pasauliniame Ekonomikos Forume kreipėsi į pasaulį su perspėjimu, kad Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) duomenimis, liko mažiau nei 12 metų, kad galėtume ištaisyti savo klaidas ir, kad sprendimo būdas toks paprastas, kad jį gali suprasti net mažas vaikas – turime sustabdyti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją. Norėdami į tai atkreipti visų dėmesį, paprašėme 4 labai skirtingų menininkų savo idėjas apie kintantį pasaulį perteikti ant matomų ir gausiai lankomų LP EXPRESS terminalų, prie kurių žmonės galėtų fotografuotis ir šią žinutę socialiniais tinklais pasiųsti plačiau“, – sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.

Savitarnos siuntų terminalai, kaip platforma šiai žinutei, pasirinkta neatsitiktinai: Aplinkos ministerijos kartu su Aplinkos apsaugos agentūra ir Valstybine miškų tarnyba parengtoje Nacionalinėje išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekio apskaitos ataskaitoje skelbiama, kad 2016 m. Lietuvoje į atmosferą buvo išmesta 20,1 mln. tonų CO2. Didžiausią dalį – 48 proc. – teršalų į orą išmetė transporto sektorius, iš jų net 95 proc. – kelių transportas.

Įprastai LP EXPRESS kurjeris per dieną turi aplankyti vidutiniškai 55 „taškus“, į kuriuos pristato registruotą korespondenciją ir siuntas, tai reiškia 1 sustojimas – 1 pristatyta siunta. Vidutiniškai per dieną taip nuvažiuojama 170 km – 1 siuntai „tenka“ apie 3 km. Pastačius savitarnos siuntų terminalus, 1 kurjerio sustojimas reiškia 300 pristatytų siuntų, per dieną vidutiniškai nuvažiuojant apie 50 km – 1 siuntai taip „tenka“ apie 0,17 km.

Lietuvos pašto atlikti skaičiavimai parodė, kad įrengus LP EXPRESS siuntų terminalus, per metus „sutaupoma“ daugiau nei 3,3 mln. kurjerių įprastai nuvažiuojamų kilometrų, o tai reiškia – 380 t degalų ir 665 t į orą neišmetamo CO2.

Pasak Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovės V. Budrienės, naudojimasis terminalais mažina ne tik kurjerių, bet ir pašto klientų į orą išmetamo CO2 kiekį, nes savitarnos siuntų terminalus išdėliojus strategiškai patogiose vietose – prie natūralių traukos centrų (šalia biurų, prekybos centrų, autobusų ir geležinkelio stočių, degalinių), gyventojai savo siuntas gali atsiimti ten, kur dažniausiai lankosi, todėl papildomai jiems niekur vykti nebereikia.

Parengta pagal pranešimą spaudai

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close