Verslas

Asmeninis tobulėjimas karantino metu: ką reikia žinoti

XXI a. žmogus nuolat skuba, patiria stresą, turi įveikti begalę sunkumų įvairiose gyvenimo srityse, pradedant darbu, baigiant santykiai šeimoje. Nieko nuostabaus, jog sprendimų, kaip paversti gyvenimą harmoningu, knygos ir įvairūs filmai, siūlo daug. Štai Vakarų šalyse, apie susidomėjimą asmenybės tobulėjimu byloja net milžiniški išleidžiamų, šio žanro knygų, tiražai.

Asmeninis tobulėjimas: kodėl tai gerai?

Visuomenėje įsivyrauja naujos vertybės, tokios kaip sveika mityba, sportas, aktyvus laisvalaikis, pozityvus mąstymas ir pan. Apie visa tai yra išleista nemažai knygų, bei sukurta filmų. Tačiau, ką apie tai mano specialistai?

Dvasinio intelekto knygų autorius Rimvydas Židžiūnas teigia, jog toks asmeninio tobulėjimo populiarėjimas yra itin gerai lietuviams, mat tauta garsėja dideliu savižudybių, skyrybų bei alkoholizmo statistika. Todėl, sveika gyvensena ir pozityvus mąstymas yra puikus būdas spręsti šias problemas.

Kodėl žmonėms naudinga mokytis didinti savo dvasinį intelektą? Visų pirma, gerėja emocinė savijauta, darbingumas, santykiai, geriau išsimiegame. Antra, tai padeda įveikti stresą, moko spręsti problemas, didina motyvaciją, augina pasitikėjimą savimi. Tai, iš tiesų, naudinga visose gyvenimo sferose. Juk tokius žmones, net visuomet lydi sėkmė!

Knygų pagalba tobulėjimui ir savęs pažinimui

Dėl įvesto karantino, daugelis mūsų dirba namuose arba net visai nedirba. Tokiu atveju didžioji dauguma sėdi namuose ir valandų valandas žiūri televizorių, valgo ir tinginiauja. Tai nėra blogai, tačiau turint tiek daug laisvo laiko, būtų galima bent porą valandų per dieną skirti ir tobulėjimui, pavyzdžiui, skaityti knygas apie asmeninį tobulėjimą, augimą, žiūrėti psichologinius filmus ar stebėti nuotoliniu būdu vykstančius seminarus šia tema. Sprendimų išties galima rasti daug.

Vis dėlto, kaip skaitymas gali padėti tobulėti?

  • Lavina vaizduotę. Manote, kad lavinti vaizduotę reikia tik vaikams? Klystate! Lavindami vaizduotę, galite padėti savo verslui, atrasdami naujų, pelningų idėjų. Taip pat lavindami vaizduotę, išmoksite spręsti problemas išradingai, nestresuodami, neapgalvodami problemos milijonus kartų.
  • Skaitymas mažina stresą. Sussexo universitete atliktas tyrimas patvirtino, jog skaitymas sumažina stresą. Skaitydami mes pasineriame į kitą pasaulį, kuris leidžia nusiraminti, o vėliau, ramiu protu, viską permąstyti.
  • Tampame protingesni. Ko gero, nė sakyti nereikia, kad skaitymas lavina smegenų veiklą, o taip tampame protingesni. Kasdien vis mažėja temų, apie kurias nebūtų parašyta knygų, tad galime skaityti ir mokytis apie bet ką, kas mus domina.
  • Atrandame ir kuriame savo asmenybę. Skaitiniai mums atveria neribotus kiekius skirtingų perspektyvų, patirčių, istorijų, išmoko mus kitaip pažvelgti į pasaulį, padeda tapti išmintingesniems, stipresniems. Skaitydami ne tik praplečiame savo akiratį, bet ir giliau pažvelgiame patys į save.

Štai knygynas „Pegasas“ internetu siūlo įsigyti įvairių knygų, pradedant vaikiškomis pasakomis, baigiant asmenybės tobulėjimu. Juk tobulėti galima nuo pats mažų dienų! Tad tobulėkite kartu su šeima, mylimų žmonių rate.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close