Verslas

DAUGIALYPIS DARBUOTOJŲ PAIEŠKOS BEI ATRANKOS PROCESAS

Darbuotojų paieškos bei atrankos procesai įvairiose organizacijose vyksta nuolat. HR mokymai įgalina organizacijas atnaujinti savo žinias personalo atrankos srityje bei geriau suprasti rinkoje vyraujančias tendencijas, o personalo paieškos bei atrankos agentūrų pasitelkimas darbuotojų paieškai garantuoja greitesnius bei visada džiuginančius rezultatus.

Darbuotojų paieška bei atranka. Koks tai procesas?

Darbuotojų paieška bei atranka iš esmės yra etapais vykstantis procesas, kurį sudaro platus spektras įvairaus sudėtingumo tarpusavyje glaudžiai susijusių užduočių, kurias yra būtina atlikti, jeigu tikimasi į darniai dirbančią komandą priimti tinkamos kvalifikacijos, patirties, pageidaujamų asmeninių savybių specialistus. Daugiau informacijos apie darbuotojų paiešką bei atranką rasite, sekdami šią nuorodą: https://emplonet.lt/klientams/darbuotoju-paieska-ir-atranka/

Pirmasis darbuotojų paieškos bei atrankos etapas – tai kandidatų paieška ir pritraukimas

Šis etapas užduočių prasme yra labai „turtingas“. Viena iš užduočių, kuri lemia ir visą paieškos bei atrankos sėkmę, yra realiųjų poreikių nustatymas. Personalo atrankos bei paieškos agentūros specialistai padeda organizacijoms išsigryninti realius poreikius bei pamatuojamus lūkesčius. Tik tiksliai žinant, kokiomis savybėmis, gebėjimais bei kompetencijomis pasižyminčio specialisto bus ieškoma, galima rasti geriausiai poreikius atitinkantį darbuotoją ir, žinoma, pats paieškos ir atrankos procesas tampa tikslingesnis, kryptingesnis bei rezultatyvesnis.

Dar viena užduotis, kuri yra atliekama pirmojo paieškos bei atrankos proceso etapo metu, yra pačios organizacijos pažinimas. Norint rasti darbuotoją, kuris jaustųsi „savo vietoje“, būtų lojalus, jaustų pasitenkinimą darbu ir t. t., būtina pažinti organizacijos filosofiją, darbo organizavimo specifiką ir pan. Visą tai galima padaryti, atlikus darbo bei organizacinės kultūros analizę. Objektyvią darbo ir organizacinės kultūros analizę atlieka personalo paieškos bei atrankos specialistai, kurie šią informaciją panaudoja ir tolimesniuose paieškos bei atrankos etapuose.

Strategijos parengimas – dar viena iš užduočių, būdingų pirmajam etapui. Kryptinga, kontroliuojama specialistų paieška bei atranka leidžia pasiekti geriausius rezultatus per neįtikėtinai trumpą laiką, todėl strategijos, kaip „įrankio“, pamiršti tikrai negalima.

Viena iš pirmojo etapo užduočių yra ir profesionalių darbo skelbimo parengimas bei tinkama šių skelbimų sklaida portaluose ir socialiniuose tinkluose. Apie profesionalaus darbo skelbimo parengimo subtilybes būtų galima kalbėti daug, todėl šį klausimą aptarsime kitą kartą. Pažymėtina, kad darbo skelbimų naudojimas yra vienas populiariausių darbuotojų pritraukimo metodų, kuris dažniausiai yra taikomas tada, kai yra norima pritraukti aktyvius kandidatus. Pasyvių kandidatų pritraukimui dažniausiai yra pasitelkiamas „galvų medžioklės“ metodas.

Antrasis darbuotojų paieškos bei atrankos etapas – tai potencialių kandidatų vertinimas

Norint rasti geriausiai konkrečiai darbo pozicijai tinkančius specialistus, būtina įvertinti visų pritrauktų kandidatų galimybę tapti naujos komandos nariais. Kandidatų vertinimas pradedamas nuo CV analizės bei vertinimo, tačiau tai tik vienas iš vertinimo metodų. Atrinkus kandidatus pagal jų gyvenimo aprašymuose pateiktą informaciją, yra būtina „ištirti“ kandidatus išsamiau. Tokiam „ištyrimui“ yra naudojami tokie plačiai žinomi metodai, kaip pusiau struktūruotas interviu ir Tripod bei UNLOCK testai. Pažymėtina, kad pusiau struktūruoto interviu metodas bei UNLOCK testai yra taikomi praktiškai visada, vertinant potencialių kandidatų galimybes užimti laisvas darbo vietas, o Tripod testai yra pasitelkiami tada, kai išsamesnio psichologinio vertinimo pageidauja būsimi darbdaviai.

Trečiasis darbuotojų paieškos bei atrankos etapas – baigiamieji darbai

Baigiamasis etapas vainikuoja viso daugialypio personalo paieškos bei atrankos proceso užduočių atlikimą: būsimiems darbdaviams yra pristatomi atrinkti bei įvairiais metodais įvertinti kandidatai, geriausiai atitinkantys darbdavių iškeltus reikalavimus, taip pat jų poreikius, lūkesčius ir priimantys organizacijos filosofiją, kaip jų pačių filosofiją.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close