Verslas

Dinozaurų parko įkūrėjas: per 6 metus paaugome keturis kartus

Ar žinote, kur Lietuvoje galima rasti mažąjį Disneilendą? Tik jame apsigyvenę ne pasakų herojai, o prieš 65 mln. metų egzistavę ir šiandien klaipėdiečio Andriaus Aušros, „Dino parkas“ įkūrėjo, atkurti autentiškų proporcijų dinozaurai.

„Buvome patys pirmieji ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, sukūrę milžinišką beveik 40 dinozaurų parką. Lankytojų skaičius vis auga, bet nuolat sukame galvas, kaip juos pakviesti sugrįžti, apsilankyti dar kartą. Per šešerius sezonus išsiplėtėme keturis kartus ir tapome mažuoju Lietuvos Disneilendu“, – parko sėkme džiaugiasi Andrius Aušra, „Dino parkas“ įkūrėjas.

Susidūrė su dinozaurų skeptikais

Maždaug 50 proc. dinozaurų parko lankytojų sudaro turistai iš užsienio – Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Rusijos. Pramogų parko įkūrėjas skaičiuoja, kad per sezoną daugiausiai dinozaurai yra sulaukę 120 tūkst. lankytojų antplūdžio.

Nors už bene kiekvienos sėkmės istorijos slypi atsidavimas ir didžiulis darbas, verslininkas A. Aušra verslo sėkmės kodą iššifravo kilus netikėtai idėjai, pareikalavusiai ilgų ir varginančių investicijų paieškų.

„Įsivaizduokite, ateini į banką ir pareiški, kad statysi dinozaurų parką ir tam reikia paskolos. Ko gero, atmetimo reakcija skamba tikrai logiškai? Susidariau įspūdį, kad didieji bankai į tokias idėjas žiūri labai atsainiai, jiems nesvarbu, kad mano verslo idėja – naujovė Lietuvoje, galinti padėti pritraukti daugiau turistų arba ištraukti šeimas iš namų, paįvairinti jų laisvalaikį“, – istorija dalijasi verslininkas.

Visgi, A. Aušra rankų taip lengvai nenuleido, kol nesurado tų, kurie patikėtų jo idėja.

„Jeigu ne tikėjimas savimi ir užsispyrimas, galbūt „Dino parkas“ ir nebūtų atsiradęs Lietuvoje. Po nesėkmingų bandymų gauti paskolas iš tiesų buvo nusivylimo, abejonių. Tuomet ir kilo mintis apsilankyti Medicinos banke. Ir štai – sklandžiai bendradarbiaujame jau daugiau kaip septynerius metus. Labiausiai džiugina tai, kad nebuvo bandyta stabdyti idėjų, atvirkščiai, jos buvo skatinamos. Šio banko specialistai viską paaiškino „žmonių kalba“, jaučiau visapusišką paramą ir palaikymą“, – pasakoja verslininkas.

Dinozaurai arčiau gamtos

„Dino parko“ įkūrėjas atvirauja, kad vaikystėje dinozaurais domėjosi tiek pat kiek ir eilinis vaikas, tačiau didžioji pažintis su jais prasidėjo po nesėkmingo buvusio verslo. Kad idėja įkurti dinozaurų parką pasiteisino, verslininkas sako supratęs jau pačiomis pirmosiomis veiklos dienomis.

„Lietuvoje trūko tokių pramogų, atradome savo nišą, todėl ir galime džiaugtis lankytojų gausa, susidomėjimu. Vienas svarbiausių kriterijų kuriant parką buvo, jog jis būtų šalia gamtos, miško, pievos, o dar geriau, kad šalia tyvuliuotų upelis, žmonės čia rastų, ką veikti, atsipalaiduotų ir aktyviai praleistų laisvalaikį. Norėjome kažko daugiau nei gali pasiūlyti miestas, nes visur tik kavinės, restoranai, o mes pritraukėme žmones grynu oru ir gamta, edukacine veikla vaikams. „Dino parkas“ veikė  ir ant vieno iš Vilniaus prekybos centro stogų, tačiau tai buvo trumpalaikis projektas, nes žmones labiau traukia gamta“, – pripažįsta A. Aušra.

Žiemą užkonservuoja

„Kai suradome medžiagų tiekėjus Kinijoje, jie bandė mus nuteikti, kad lietuviško klimato dinozaurų projekcijos neatlaikys. Ieškodami išeities, sugalvojome dinozaurus rudenį užkonservuoti, o pavasarį paruošti naujajam sezonui juos atrekonstruojant, kad dinozaurai visada atrodytų kaip gyvi ir mums pavyko“, – verslo pradžią prisimena vyras.

Pats įžymiausias parko dinozauras šiandien, anot verslininko, Tiranozauras Reksas, 6 m. ūgio ir 15 m. ilgio.

„Diplodokas, tiranozauras reks, jutaraptorius, vulkanodontas – visi jie yra natūralaus dydžio. Daug laiko praleidau domėdamasis, rinkdamas informaciją, net aplankiau visus kitus Europos dinozaurų parkus, kad sukurčiau autentiškas proporcijas, tokius dinozaurus, kokie egzistavo prieš 65 mln. metų. Šiandien 5 ha plote iš viso gyvena virš 40 dinozaurų“, – pasakoja parko įkūrėjas.

Reikalauja nuolatinės kaitos

„Būna, kad žmonės ir nusivilia atvažiavę ir neradę gyvų, vaikščiojančių dinozaurų, bet tai, kad visi dinozaurai yra realaus dydžio ir riaumoja irgi padaro įspūdį. Kiekvienas dinozauras viduje turi po keletą variklių. Vienas judina koją, kitas galvą, dar kitas – akis ar liežuvį. Vieno dinozauro riaumojimą net teko išjungti, nes gyvename šalia parko ir to dinozauro balsas ir dieną, ir naktį jau skambėdavo galvoje“, – juokauja verslo įkūrėjas.

Nuolatinis pramogų verslo iššūkis, pasak A. Aušros, niekada nesustoti vietoje ir nuolat atsinaujinti, pateikiant klientui vis naujas pramogas, kitaip klientų srautas sustotų.

„Norėdami ne tik pritraukti naujus klientus, bet ir išlaikyti senuosius, esame priversti nuolat atsinaujinti, ieškoti naujų sprendimų ir idėjų. Todėl parke galima išvysti ne tik dinozaurus, bet ir kitaip papramogauti, užsiimti edukacine veikla. Turiu ambicijų dinozaurų parkus įkurti ir kituose Lietuvos miestuose“, – apibendrina verslininkas.

Parengta pagal pranešimą spaudai

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close