Verslas

Įsteigta Inovacijų asociacija „Neringa 2030“

Startuoja Inovacijų asociacija „Neringa 2030“, kurios tikslas nacionaliniu mastu skatinti inovacijų ir žaliuosius procesus Lietuvos pajūryje bei į šiuos procesus įtraukti verslą, mokslininkus, žaliosios energijos, viešojo valdymo ekspertus ir visuomenę.

Lapkričio 18 d. (ketvirtadienį) vyks inovacijų asociacijos „Neringa 2030“ steigiamasis susirinkimas.

 „Prasidėjus COVID-19, vis daugiau verslo atstovų ir įvairių sričių ekspertų pradėjo dirbti nuotoliniu būdu. Neringoje padaugėjo žmonių, kurie čia gyvena visus metus arba dalį laiko gyvena didžiuosiuose miestuose, dalį pajūryje. Atsižvelgiant į tai, atsirado daug žmonių, norinčių skirti savo laiko ir investicijų bei prisidėti prie vienos unikaliausių Lietuvos vietų – Neringos regiono augimo“, – teigia Matas Lasauskas, Inovacijų asociacijos „Neringa 2030“ įkūrėjas.

Planuojama, kad 2022-2023 m. asociacija sieks suformuoti 3-5 Neringos regiono inovacijų projektus, į kuriuos galės investuoti Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonės. Tikimasi, pirmiesiems projektams pritraukti 100.000-200.000 Eur.

„Šiuo metu yra labai daug idėjų koks galėtų būti Neringos regiono inovacijų kelias, bet dažnai idėjos taip ir lieka neįgyvendintos be kryptingo kelio. Toks ir yra tikslas, padėti miestui nusimatyti inovacijų kryptį, suvienyti ekspertus, kurie norėtų prisidėti prie miesto augimo ir nustatyti aiškius kriterijus, kaip šiame procese gali dalyvauti verslas“, – teigia M. Lasauskas.

Inovacijų asociacija veiklą pradeda kreipdamiesi į verslą ir visuomenę, kurių prašoma teikti pasiūlymus ir idėjas, kokie inovacijų ir ekologiniai projektai galėtų būti vystomi šiame regione.

„Tikimės aktyvaus visuomenės įsitraukimo, siekiant bendro tikslo – šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo bei gamtai neutralaus ekonomikos poveikio įgyvendinimo. Teikiant pasiūlymus prioritetinės sritys: alternatyvios energijos projektų skatinimas, žaliosios kultūros plėtra, kelionių į Neringą elektromobiliu skatinimas (transporto srautų valdymas), plastiko vartojimo mažinimas. Kartu su verslo atstovais ir ekspertais bus įvertintos visos pateiktos idėjos, o geriausius pasiūlymus – finansuosime ir įgyvendinsime“, – teigia asociacijos vadovas.

Tikimasi, kad ilguoju laikotarpiu inovacijų projektai šiame regione padės Lietuvai būti labiau pastebimai pasaulyje dėl unikalus kraštovaizdžio ir gamtosauginės krypties.

Kviečiame verslo atstovus bei visus Lietuvos gyventojus teikti pasiūlymus ir įsitraukti į inovacijų ir žaliųjų pokyčių procesus Baltijos regione bei tapti Inovacijų asociacijos nariais (registracijos forma): https://www.inovacijuneringa.lt

Nuotraukoje: Matas Lasauskas, asociacijos „Neringa 2030” vadovas

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close