Verslas

Jūsų planuose butų nuoma Klaipėdoje? Kelios priežastys kodėl šie planai turėtų virsti realybe

Lietuvoje nedaug tokių universalių miestų kaip Klaipėda. Čia aktuali ir trumpalaikė nuoma poilsiautojams, ir ilgalaikė nuoma vietiniams gyventojams bei atvykusiems studijuoti arba dirbti. Pastaruoju metu jaučiamas nuomojamų būstų pasiūlos trūkumas neaplenkia ir uostamiesčio – nors ir lėčiau nei kituose didmiesčiuose, nuomos kainos čia kyla, o su jomis atsiveria galimybė užpildyti rinkos trūkumą.

Nesvarbu ar turite tuščią butą, kuriam anksčiau nerasdavote laiko, ar dar tik svarstote apie investiciją į NT, butų nuoma Klaipėdoje gali būti veiksminga priemonė apsisaugoti nuo infliacijos ir kylančių mokesčių naštos.

Trumpalaikės nuomos Klaipėdoje privalumai ir trūkumai

Jei rimtai svarstote apie investicinį būstą Klaipėdoje, derėtų pradėti nuo klausimo – kokio tipo nuoma ketinate užsiimti? Trumpalaikė nuoma gali atnešti gerokai daugiau finansinės grąžos nei ilgalaikė, tačiau dėl to teks nemažai padirbėti. Nuolatinis skelbimų administravimas, patalpų priežiūra ir bendravimas su svečiais reikalauja daug laiko, todėl toks modelis pasiteisina kai šeimininkas gyvena šalia arba gali samdyti vietinį administratorių. Turint omenyje, kad stipriai pakilusios kainos Kuršių Nerijoje, tai skatina poilsiautojus vis dažniau ieškoti apgyvendinimo Klaipėdoje, net ir mokant atlyginimą prižiūrėtojui. Toks verslo modelis su NT gali atnešti nemažai grąžos.

Nuogąstaujantiems, kad trumpalaikė nuoma yra tik sezoninis uždarbis skubame priminti, kad nedidelėms atostogoms, darbostogoms, renginiams ar tiesiog pasidžiaugti žiemiška jūra į Klaipėdą dažnai vykstama ir šaltuoju metų laiku. Be to, geras sezonas dažniausiai generuoja pelną visiems ateinantiems metams.

Žinoma, tai gali pavykti ne visada, tačiau neužsipildžiusias nuoma datas galėsite skirti savo reikmėms ir gerokai sutaupyti šeimos atostogoms – juk smagu turėti visada paruoštą pabėgimo planą, tiesa?

Ilgalaikė butų nuoma Klaipėdoje: kodėl verta ryžtis?

Reikėtų pripažinti, kad ilgalaikė nuoma turi gerokai mažiau trūkumų. Nors generuojamas uždarbis kartais gali nusileisti trumpalaikei nuomai, tačiau tai yra stabilus ir gerokai mažiau resursų iš savininko reikalaujantis finansų šaltinis. Pagrindinis iššūkis yra pasirinkti patikimus nuomininkus ir gerai apgalvoti sutarties sąlygas, kurią rekomenduojama registruoti oficialiai. Patikėkite, sutartis gali sutaupyti marias pinigų, ir svarbiausia – laiko, įvykus konfliktui dėl buto apgadinimo ar iškeldinimo sąlygų.

Turite negyvenamą butą, kurio nesiryžtate išnuomoti? Dabar pats geriausias laikas tai padaryti, juk veltui šildomas butas artėjančią žiemą yra pernelyg didelė prabanga. Jei šiuo metu negalite skirti papildomų investicijų jo atnaujinimui, galite susirasti ilgalaikių nuomininkų linkusių investuoti į savo aplinką mainais už nuomos mokestį. Tokiu būdu galite šiek tiek pakelti buto vertę ir ilgalaikėje perspektyvoje turėti patrauklesnį variantą ateities nuomininkams arba pirkėjams.

Kur investuoti į butų nuomą Klaipėdoje?

Viskas priklauso nuo to, kokio tipo nuoma ketinate užsiimti, kiek lėšų tam ketinate skirti ir į kokią auditoriją koncentruojatės. Trumpalaikei nuomai populiarūs butai Giruliuose ar Melnragėje, kur susirenka ne tik poilsiautojai, bet ir vandens sporto gerbėjai, todėl nuoma šiose lokacijose susilaukia didelio populiarumo sezono metu. Be abejonės, turistams ir miesto svečiams visada buvo aktuali butų nuoma Klaipėdos centre ir senamiestyje, todėl didesnių investicijų reikalaujančios lokacijos su kaupu atsiperka pakankamai greitai.

Ieškantiems pigesnių variantų arba mąstantiems apie ilgalaikę nuomą, vertėtų pasidairyti po miegamuosius rajonus mėgstamus jaunų šeimų. Butai ilgalaikei nuomai populiarūs Miško ar Mokyklos rajone, Alksnynėje, Bandužiuose ir kituose kvartaluose kur gerai išvystyta infrastruktūra patogi darbui ir gyvenimui su vaikais. Nors dalis nuomotojų vengia šeimų su mažamečiais, tačiau tokie nuomininkai neretai yra patys pastoviausi ir linkę atsakingai prižiūrėti savo gyvenamąją erdvę. Nesibaiminkite ir studentų – mokslo įstaigoje jie lankysis 3-4 metus ir retas nori kasmet ieškoti naujo būsto, todėl radę tinkamą variantą užtikrins stabilias ir ilgalaikes pajamas. 

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close