Verslas

Klaipėdos įmonėms – pagalba siekiant skaitmenizuoti procesus

Uostamiestyje ir Klaipėdos regione veiklą vykdančios įmonės turi galimybę pasitikrinti savo skaitmenizacijos lygį. Šiuo tikslu verslui pristatytas nemokamas įrankis, kurį sukūrė Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP), drauge su partneriais iš Estijos bei Suomijos, dalyvaujantis projekte „InforM“, iš viso sutelkusiame 6 šalių pajėgas.

„Būtina išlaikyti bei stiprinti mūsų regiono konkurencingumą, kuris šiandienos kontekste yra neatsiejamas nuo skaitmenizacijos. Ji veikia ir transformuoja visas mus supančias sritis, tačiau yra itin svarbi pramonėje, gamybos įmonėse. Pastarųjų Klaipėdoje ir regione turime išties daug, tad itin svarbu analizuoti ir suprasti, kokioje skaitmenizacijos stadijoje yra verslas, su kokiais iššūkiais jis susiduria ir jam padėti pritraukiant reikiamas kompetencijas ir investicijas į regiono pramonę“, – aiškino KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Skaitmenizacijos lygio nustatymo įrankiu kviečiamos aktyviai pasinaudoti įvairių gamybos šakų įmonės. Jis gali būti aktualus ir tam tikras paslaugas teikiančiam verslui.

Audito įrankis taupo laiką – juo galima pasinaudoti įmonei patogiu metu, anketos užpildymui skiriant apie 20 minučių. Įvertinus gautus duomenis, įmonėms bus teikiamos konsultacijos pasitelkiant išorinius ekspertus, taip pat bus organizuojami specializuoti mokymai ir seminarai.

Viena pirmųjų skaitmeninio lygio auditą suskubo atlikti KMTP koordinuojamo Lietuvos SGD klasterio partnerė AB „Vakarų laivų gamykla“. Visa organizacija skaitmenizacijos lygio stiprinimui skiria daug dėmesio – tą liudija ne vien čia diegiama moderni įranga, bet ir reikalingų kompetencijų auginimui skirtos iniciatyvos.
Dukterinė AB „Vakarų laivų gamykla“ įmonė UAB „Western Baltic Engineering“ drauge su KMTP birželio 7-9 dienomis Klaipėdoje organizuoja praktinį 3D skenavimo hakatoną, į kurį kviečia laivų projektavimo ir inžinerijos specialistus. Inovatyvių idėjų ir kasdieniame darbe pritaikomų sprendimų generavimo „sprintas“ suteiks galimybę skirtingų įmonių atstovams dirbti mišriose komandose, aptarti rūpimus klausimus drauge su 3D skenavimo ekspertais iš Švedijos, Suomijos, Estijos, o taip pat realiomis sąlygomis – laivų statyklos teritorijoje – susipažinti su modernios 3D skenavimo įrangos funkcionavimo principais ir ją išmėginti.

Parengta pagal pranešimą spaudai

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close