Stilius

Butas be radiatorių: dar apipintas mitais, bet palankesnis sveikatai ir piniginei

Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radiatorių sklindančios šilumos galima kiekviename bute, tereikia laikytis vienintelės taisyklės – šiek tiek kilstelėti grindis.

Radiatorių era praeina

Brangus, kenkiantis sveikatai bei tinkantis ne kiekvienai grindų dangai. Tokios pasigirstančios neigiamos nuostatos apie grindinį šildymą glumina šių sistemų montuotojus.

„Negalėčiau pasakyti nei vieno pliuso, kurį, lyginant su šildomomis grindimis, turi radiatoriai. Jeigu kas nors naujame bute pageidauja radiatoriaus, toks noras stebina.

Pastebime, jog radiatoriai diegiami tik išimtiniais atvejais arba klientui neturint pakankamai informacijos apie alternatyvą jam – grindinį šildymą“, – pastebi Lauras Vasiliauskas, įmonės „Šildymo sprendimai“ vadovas.

Anot pašnekovo, pagrindinė ir labiausiai matoma grindinio šildymo pusė yra estetinė. Apsieinant be radiatorių, patalpoje sutaupoma vietos, todėl galima džiaugtis didesne erdve ir didesne manevro laisve stumdant baldus.

Erdvės pojūtis yra neatsiejama skandinaviško interjero dalis, būtent todėl grindinio šildymo sprendimą įgyvendino šį stilių pasirinkę „Birželio namų“ daugiabučių vystytojai.

Be to, esant grindiniam šildymui, namų ramybės netrikdys dažni radiatorių vandens cirkuliacijos garsai.

„Radiatoriai taip pat smarkiai sausina orą ir didina alergijų stiprėjimo riziką. Jie veikia konvekciniu principu, kuomet šiltas oras kyla į viršų, o šaltas leidžiasi apačion, todėl kartu su oru cirkuliuoja ir dulkės. Dėl šios priežasties žmogus, kenčiantis nuo alergijos dulkėms, žymiai geriau jausis bute, kuriame yra grindinis šildymas, pavyzdžiui, Vilniaus Naujamiestyje šiuo metu statomuose „Birželio namų“ daugiabučiuose, – teigia L. Vasiliauskas.

Užtenka dvigubai vėsesnio vandens

Kitas grindinio šildymo mitas – sistemos įrengimo brangumas. Ekspertas pabrėžia, kad šiandien bute įsirengti tiek radiatorių, tiek po grindimis paslėptą šildymo sistemą kainuoja beveik vienodai. Iš viso kainų skirtumo nejusti naujuose daugiabučiuose, kuriuose grindis šiaip ar taip tenka betonuoti.

„Tiek radiatoriai, tiek grindinis šildymas veikia taip pat, pagrindinį vaidmenį atlieka vamzdžiuose cirkuliuojantis šiltas vanduo. Tačiau į radiatorių paduodamo vandens temperatūra dažniausiai svyruoja 50 – 60 laipsnių ribose, o esančio po grindimis – siekia tik 30 laipsnių. Šis skirtumas lemia trečdaliu mažesnius grindinio šildymo kaštus“, – sako L. Vasiliauskas.

Ir nors grindinio šildymo sistemos dažniausiai diegiamos naujuose butuose, tarp jų ir „Birželio namuose“, tačiau įsirengti tokią sistemą ir senesnės statybos namuose tikrai nėra problema. Svarbiausia, anot specialistų, bent 7 cm virš šildymo vamzdžių pakelti grindis.

Netinkamų paviršių nėra

Tai, kad skirtingos medžiagos skirtingai praleidžia šilumą, žino visi. Ar tai reiškia, jog nusprendus įsirengti grindinį šildymą kai kurių dangų grindims reikia atsisakyti? Visiškai ne, ramina grindų gamintojai.

Parketo ir kietmedžio grindų gamintojo „BOEN Lietuva“ pardavimų vadovas Valdas Tekorius aiškina, kad pasakymas esą netinkamos dangos grindiniam šildymui nėra, iš esmės yra teisingas.

„Šiluma iš jūsų namo ar buto niekur nei dings, nei pabėgs. Svarbu, jog šildymas nesugadintų pačios dangos, todėl visuomet būtina išsiaiškinti, ar norima danga numatyta šildomoms grindims.

Geriausiai šilumą praleidžia keramikinės arba akmens plytelės, o blogiausiai – kiliminės dangos. Daugelio pamėgtos medinės grindys arba laminatas pagal šilumos pralaidumą yra per vidurį“, – pasakoja V. Tekorius ir duoda patarimus dėl geriausios grindų dangos pasirinkimo skirtingose buto patalpose.

„BOEN Lietuva“ atstovo teigimu, formuojant vientisą svetainės ir virtuvės erdvę, geriausiu ir šiuolaikiškiausiu sprendimu yra parketas. Jeigu teikiama pirmenybė natūralumui, tokiu atveju siūlomos alyvuotos arba vaškuotos grindys. Tiesa, pastarosios reikalauja specialios priežiūros.

„Kaip labiausia patikimas grindis nuo dėvėjimosi ir aplinkos įtakos, galima rekomenduoti parketlentes su „Live Pure“ matiniu laku. Na, o vonios kambarys – geriausia vieta plytelėms ar vinilinei dangai.  Bet kuriuo atveju, renkantis parketą ar plyteles, visų pirma reikia įsivaizduoti, kaip atrodys visuma – kokios spalvos bus sienos, baldai ir kitos interjero detalės.

Nepamirškite, kad egzistuoja ir vadinami saugūs pasirinkimai. Klasikinės gelsvos spalvos, o taip pat parketo klasika laikomos natūralios ąžuolo spalvos ar balintas ąžuolas bute visada atrodys universaliai gerai“, – sako V. Tekorius.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Back to top button
Close
Close