Miestas
Populiaru

Klaipėdoje atidaryti saugios nakvynės namai

Klaipėdos mieste atidarytas naujas Nakvynės namų padalinys. Adresu Dubysos g. 39 įsteigti moduliniai Laikino apnakvindinimo namai, kurie padės užtikrinti nakvynės bei kitų būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių ir kt.) suteikimą asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos.

„Atidarome dar vieną svarbų socialinės infrastruktūros objektą. Tikiuosi, kad greta saugios nakvynės ir kitų paslaugų, kiekvienas čia apsilankęs sulauks ir žmogiškos šilumos, supratimo bei paskatinimo atsitiesti ir iš naujo kabintis į gyvenimą. Lengviausia šiuos žmones smerkti, tačiau brandžios visuomenės pareiga – padaryti viską, kad jie atrastų jėgų vėl tapti aktyviais ir atsakomybės už savo gyvenimą nebijančiais prisiimti bendruomenės nariais“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Naujajame Nakvynės namų padalinyje bus teikiamos dvi paslaugos – laikino apnakvindinimo ir laikino apnakvindinimo saugios nakvynės namuose.   Kad būtų patenkintas poreikis, naujuose nakvynės namuose įsteigta 51 laikino apnakvindinimo vieta ir 8 laikino apnakvindimo saugios nakvynės namuose vietos. Šiame padalinyje iš viso dirbs 9 darbuotojai, iš kurių 1 socialinis darbuotojas ir 8 socialinio darbuotojo padėjėjai.

Nakvynės namuose bus ne tik galimybė pernakvoti, bet ir nusiprausti, išsiskalbti drabužius, pasidaryti valgyti – be administracinių patalpų čia įrengtos gyvenamosios patalpos, skalbyklos, virtuvė, dušai, sanitariniai mazgai. Visa infrastruktūra pritaikyta ir neįgaliesiems.

Teikdami paslaugas Nakvynės namai bendradarbiaus su policija, saugos tarnybomis, priklausomybių ligų centru, psichikos sveikatos centru, kitomis sveikatos priežiūros, teisėsaugos įstaigomis bei organizacijomis, socialinę riziką patiriančių asmenų savipagalbos grupių susibūrimais.

Šio projekto įgyvendinimui iš viso skirta 548 468, 35 Eur, iš kurių 424577,42 Eur yra ES lėšos, 123890,93 Eur – savivaldybės biudžeto lėšos.

Plačiau apie teikiamas paslaugas

Laikino apnakvindinimo paslauga teikiama nuo 20.00 val. iki 8.00 val. Paslauga teikiama asmenims, kurie yra benamiai, ir kai nesuteikus šių paslaugų iškyla grėsmė asmens sveikatai ir gyvybei. Asmuo, kuriam reikalinga laikino apnakvindinimo paslauga, kreipiasi į Nakvynės namus ir pateikia asmens dokumentą. Ši paslauga gali būti suteikta ir be asmens dokumento. Kai asmuo naudojasi laikino apnakvindinimo paslauga tris naktis iš eilės, Nakvynės namų socialinis darbuotojas įvertina asmens socialinių paslaugų poreikį, o nustatęs, kad jam šios paslaugos nepakanka ir reikia daugiau paslaugų, apie tai informuoja asmenį bei siūlo rašyti prašymą dėl apgyvendinimo nakvynės namuose  paslaugų skyrimo. Atsižvelgiant į individualią asmens situaciją, Nakvynės namai gali suteikti apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugą. Jei asmuo atsisako rašyti prašymą dėl kitų paslaugų teikimo, jam toliau teikiama laikino apnakvindinimo paslauga, tačiau asmuo turi pristatyti pažymą  apie sveikatos būklę (ftiziatro, psichiatro, odos ir veneros ligų dispanserio). Laikino apnakvindinimo paslaugą sudaro: nakvynės suteikimas, informacijos apie socialinę paramą teikiančias įstaigas teikimas, konsultacijos apie socialines paslaugas, tarpininkavimas ir atstovavimas, padedant asmenims spręsti sveikatos problemas, tvarkant dokumentus, esant galimybei padėti apsirūpinti būtiniausiais drabužiais ir avalyne, asmens higienos paslaugų (maudymosi, skalbimo) organizavimas, minimalių buitinių paslaugų organizavimas, t. y. virtuvėlėje galima pasiruošti maistą. Laikino apnakvindinimo paslauga teikiama nemokamai.

Laikino apnakvindinimo saugios nakvynės namuose paslauga teikiama bet kuriuo paros metu, teikimo trukmė – vienas kartas ne ilgiau kaip viena para. Ši paslauga teikiama benamiams, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar toksinių medžiagų, esant krizinei situacijai, kai nesuteikus šių paslaugų iškyla grėsmė asmens sveikatai ar gyvybei. Policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų į Nakvynės namus pristatytiems asmenims laikino apnakvindinimo saugios nakvynės namuose paslauga teikiama esant sveikatos priežiūros specialistų išvadai, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba. Paslaugą sudaro: nakvynės suteikimas, informavimas, konsultavimas, minimalios asmeninės higienos paslaugų organizavimas (dušas), esant poreikiui sveikatos priežiūros paslaugų, apsaugos organizavimas. Ši paslauga taip pat teikiama nemokamai.

Parengta pagal Klaipėdos miestos avivaldybės informaciją

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close