Sportas

A diviziono finale – Kėdainių sporto centro ir „Olimpo“ komandos

A divizione prasidėjo lemiamų kovų metas. Penktadienį, Kėdainiuose paaiškėjo klubai, kurie varžysis finale dėl lygos trofėjaus.

Pirmieji į finalą žengė finalo ketverto šeimininkai Kėdainių sporto centro krepšininkai, kurie 98:71 (30:19, 28:14, 19:22, 21:16) sutriuškino „Tauragę“.

Gedimino Butkaus auklėtiniai rungtynes pradėjo įspūdinga energija. Roko Ūzo vedami ketverto šeimininkai iki pertraukos įgijo net 25 taškų persvarą (58:33).

Po tokio šalto dušo tauragiškiams buvo labai sunku atsitiesti. Tiesa, trečiajame kėlinyje Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniams pavyko sumažinti skirtumą iki 17 taškų (67:50), bet arčiau varžovų atsidurti ir sugrąžinti intrigos šiems nebepavyko.

Ketvirtajame kėlinyje ekipos leido į aikštelę mažiau žaidybinio laiko gaunančius krepšininkus, o savo persvarą užtikrintai išlaikęs Kėdainių sporto centro klubas žengė į finalą.

Kėdainiečius į priekį vedė dominavęs Rokas Ūzas, kuris pelnė 21 tašką, atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus.

Nojus Bukauskas surinko 20 taškų, Arminas Kelmelis pridėjo 16, Lauryno Danieliaus sąskaitoje – 14 taškų.

„Tauragei“ 14 taškų pelnė Justas Vazalis, Martynas Linkevičius surinko 11, Redas Jakubauskas pridėjo 10 taškų.

Kėdainių komanda finale susitiks su Plungės „Olimpu“, kuris 94:84 (25:26, 14:21, 23:11, 32:26) palaužė „Biržus“.

Pirmoji rungtynių pusė sėkmingiau klostėsi biržiečiams, kurie demonstruodami solidų puolimą susikrovė 8 taškų pranašumą (47:39).

Po pertraukos „Olimpas“ rado vaistų stabdant varžovų atakas ir praleidę tik 11 taškų (23:11) išsiveržė į priekį (62:58).

Lemiamame ketvirtyje išliko maksimali intriga. Likus 3:44 minutės Kipras Urbanavičius baudų metimais padidino „Biržų“ pranašumą iki 3 taškų (77:74), o kitoje atakoje Tadas Kymantas išlygino rezultatą (77:77).

Tas pats T. Kymantas pelnė dar 5 taškus iš eilės ir išvedė plungiškius į priekį (84:79).

Nojus Radžius smeigė tritaškį, o Justas Grikštas padidino „Olimpo“ pranašumą iki dviženklio (90:80) bei įtvirtino Plungės klubo pergalę pusfinalyje.

Nugalėtojams Tadas Kymantas pelnė 23 taškus, Mantas Kazonas surinko 17, Nojus Radžius Justas Grikštas pridėjo po 10 taškų.

„Biržams“ Vytautas Saulis pelnė 18 taškų, Kipras Urbanavičius surinko 14, Tautvydas Rimkus pridėjo 11 taškų.

Rungtynės dėl trečios vietos tarp „Tauragės“ ir „Biržų“ prasidės 15 valandą, o didysis finalas tarp Kėdainių sporto centro ir Plungės „Olimpo“ startuos 18 valandą.