MiestasStatybos

„Memelio mieste“ įkasta simbolinė statybų pradžios kapsulė

Spalio 24d. įkasta kapsulė yra ambicingo projekto „Memelio miestas“ pradžios Klaipėdoje ženklas. Vystytojų „Stemma Group“ siekis – sukurti „Memelio miestą“ kaip istorinės vietovės ir XXI amžiaus modernaus miesto simbolį.

Klaipėdiečių Martino, Zitos ir Ingos Gusiatinų šeima  – „Stemma Group“ akcininkai  – nusprendė įgyvendinti „Memelio miesto“ projektą, vadovaudamasi ne tik verslo sėkmės, bet ir emocinių ryšių su Klaipėda motyvais.  

„Memelio miestas” užima įspūdingą 5 hektarų plotą Klaipėdos miesto centre dešiniojo Danės upės kranto ir Kuršių marių susijungimo vietoje. Ilgus metus ši teritorija buvo naudojama uosto reikmėms. Projektas vystomas konversijos tikslais ir šiandien pradėti statyti pirmieji pastatai  – A klasės verslo centras ir premium klasės būstai. Iš viso „Memelio mieste“ planuojama pastatyti apie 100 tūkstančių kvadratinių metrų įvairių paskirčių naujų pastatų ir sukurti naują Klaipėdos miesto centro dalį prie vandens, kurioje visą parą ir ištisus metus verda gyvenimas. Projekte planuojami ne tik nauji gyvenamieji plotai, komercinės ir administracinės erdvės, bet ir poilsio ir viešosios erdvės, kuriama tvaraus miesto susisiekimo infrastruktūra (visos gatvelės numatytos išimtinai tik pėstiesiems, dviratininkams ir specialiam aptarnaujančiam transportui, o automobilių aikštelės ir transporto judėjimas suplanuotas tik po žeme).

Šiuo projektu siekiama, kad „Memelio miestas“ taptų miestu mieste, kuris įtraukia į reikšmingus pokyčius, o gyventojai, verslai, svečiai noriai tampa tų pokyčių dalimi.

Projekto koncepcija kilo iš supratimo, kad pasaulis sparčiai keičiasi, o kartu su juo auga ir visuomenės poreikiai. Didėja žmogaus komforto poreikis, keičiasi požiūris į aplinką ir tvarumą. „Memelio miestas“ vystomas etapais ir kiekvieno etapo tikslas  – sujungti šiuos dinamiškus pokyčius ir kurti šiuolaikinio žmogaus ir verslo poreikius atitinkantį kvartalą.

Projekto plėtros pradžia sutapo su neramiais pasaulio įvykiais: ką tik kovojome su COVID-19 pandemija, pajutome didėjantį klimato kaitos poveikį, susidūrėme su tarptautine saugumo ir taikos grėsme. Vystytojo tikėjimas prasmingais projektais nedingo.

Vystytojas „Stemma Group“ pokyčius pradeda su svariu palaikymu. Vystytojo siekį su „Memelio miesto“ projektu stiprinti miesto įvaizdį, prisidėti prie miesto ekonominio potencialo atskleidimo palaiko Klaipėdos miesto savivaldybės administracija. Pirmojo etapo statybos darbus vykdo stiprus generalinis rangovas „CONRES“, kurio šūkis „Statome ateitį“. Šis šūkis atspindi visos projekto komandos bendradarbiavimo tikslus šiame projekte.

Kapsulės tekstą pasirašė „Stemma Group“ valdybos pirmininkė Inga Gusiatina, Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus ir „CONRES“ vadovas Lukas Laukaitis.

Šaltinis: Klaipėdos miesto savivaldybė

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close