PalangaRenginiai

Užgavėnių linksmybės Palangoje

Palangos kultūros centas vasario 11 ir 13 dienomis kviečia į Palangą bei Šventąją, kur laukia gausi Užgavėnių programa. Triukšminga persirengėlių eisena J. Basanavičiaus gatve, blynų čempionatas, Morynės sudeginimas ant jūros kranto, šokių vakaronė su kaukėmis, kad būtume sotūs ir linksmi visus metus.

Užgavėnių blynų čempionatas Šventojoje

Pasak Užgavėnių organizatorių, Palangos kultūros centro, pasninką pajūryje pradėsime anksti. Nuo vasario 9 dienos valgysime tik stintas! Dėl to ir Morynę deginsim sekmadienį, vasario 11 d.

Užgavėnių šurmulį pradėsime Šventojoje 12 val., ten Kanapinis su Lašininiu užkurs tikrą pirtį. Visų lauks smagūs šokiai ir šposai, o svarbiausia – blynų čempionatas! Visi dalyviai, ypač patys jauniausieji, kviečiami atsinešti blynų ir sudalyvauti blynų varžytuvėse! Nugalėtojų lauks prizai. Gal tavo blynas bus storiausias, ploniausias, gražiausias, o gal skaniausias?! Atsinešdamas pagalvok ir apie kaimyną, kurį galėtum pavaišinti. Nelikime tą dieną alkani! Lašininis su Kanapiniu jau veržiasi diržus kovai, bus reikalingas publikos palaikymas.

Kuo daugiau spalvingų persirengėlių sugužės su kaukėmis, linkėdami sėkmingo pavasario, tuo daugiau šansų Kanapiniui nugalėti Lašininį. Po įnirtingos kovos, 13.30 val. mojuodami ir triukšmaudami išlydėsime Morynę į Palangą. Kaip ir kasmet įspūdingą Morynę Užgavėnėms gamina tautodailininkas palangiškis Linas Žulkus.

Persirengėlių siautynės Palangoje įsisuks ir  į „Stintų šventę“

Vasario 11 d. Palangoje stintas keptuvėse pakeis blynai. Jie bus kepami įvairiose J. Basanavičiaus gatvės kavinėse ir lauke. Palangos kultūros centras dėkoja festivalio „Palangos stinta“ organizatoriams už šią puikią partnerystę, kurioje susipins jūros aromatas su saldžiausių blynu skoniu. Nuo 15 val. vyks triukšminga Užgavėnių persirengėlių eisena nuo Centrinės miesto aikštės iki Palangos tilto, kur 16 val. vėl rungsis Lašininis ir Kanapinis, bei pleškant Morynei atsisveikinsime su žiema.

Užgavėnių pabaigtuvės Kurhauze

Vasario 13 d., antradienį, 18 val. visi Užgavėnių persirengėliai kviečiami į Kurhauzą – čia vyks linksmiausi šokiai. Būtina ateiti su kauke, nes ji ir bus bilietas į renginį. Taip pat – švari, patogi, šokiams skirta avalynė. Gros kapelos iš liaudiškų šokio ansamblio „Bočiai“ ir folkloro ansamblio „Mėguva“. Organizatoriai pasirūpins geriamuoju vandeniu, tereikia atsinešti savo gertuvę. Tai bus smagumo pasišokti su ožiais, raganom,  gervėm ir kitais kaukėtais persirengėliais!

Visą mėnesį – nuo vasario 1 d. iki kovo 1 d. – Miniatiūrų mini galerijoje (Vytauto g. 110, Palanga) bus eksponuojama Aleksandro Jakšto Užgavėnių kaukių paroda, pavadinimu „Kas bočelio sumanyta“. Joje bus galimybė pamatyti išskirtines autoriaus gamintas kaukes.

Palangos kultūros centro informacija.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close