Statybos

Statytojų rangovams – padidinta miesto kontrolė

Klaipėdos miesto valdžia, vis dažniau sulaukianti gyventojų nusiskundimų dėl statybininkų netvarkos šalia statybviečių, padidino kontrolę. Šiais metais jau nustatyta dvigubai daugiau pažeidimų nei praėjusiais metais.

Tikrindamas gyventojų ir verslo subjektų nusiskundimus, kad statybų sektoriuje dirbantys rangovai neretai nepaiso mieste nustatytų švaros taisyklių, Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius vien tik šių metų spalio mėnesį patikrino per pusšimtį miesto statybviečių. Administracinio nusižengimo protokolai už nustatytus pažeidimus surašyti 8-ioms statybos darbus vykdančioms bendrovėms. Nuo metų pradžios baudos už įvairius nusižengimus paskirtos kelioms dešimtims uostamiestyje darbus vykdančių statybos įmonių.

„Vis sulaukiu gyventojų nusiskundimų dėl to, kaip vykdomi statybos darbai, todėl ne kartą pats apvažiavau statybvietes. Iš tiesų, gruntas ir žvyras iš kai kurių statybviečių teršia gatves, o lyjant pro paviršinių nuotekų groteles patenka į tinklus, iš kurių visi nešvarumai suteka į Danės upę ir kitus vandens telkinius. Rangos darbus atliekančios įmonės pagaliau turi suvokti, kad neprižiūrėdamos statybviečių jos tampa miesto teršėjomis, o mes to netoleruosime. Suprantu, kad statybininkų darbo kultūros neišugdysime per vieną dieną, tačiau nuolatinė kontrolė yra privaloma ir visi teršėjai be išimties sulauks sankcijų“, – tvirtina uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus. 

Laikydamiesi patvirtintų Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių, asmenys, vykdantys statybos ar remonto darbus, visą statybos laikotarpį privalo prižiūrėti statybvietę ir įvažiavimo į ją kelius, darbus atlikti taip, kad nebūtų teršiamos eismo zonos ir kitos teritorijos už statybvietės ribų.

„Siekiame sukurti Klaipėdoje patrauklią gyvenamąją aplinką. Tai – vienas iš strateginių miesto tikslų. Tačiau jaustis gerai kartais trukdo maži dalykai, pavyzdžiui, purvu apšnerkštos gatvės ir šaligatviai, išmėtytos statybinės medžiagos, nugriuvusios tvoros. Vis dar pasitaiko atvejų, kai statybose dirbantys rangovai purvina technika iš statybviečių išvažiuoja į miesto gatves, vykdo darbus neaptvertoje teritorijoje. Taip neturi būti, turime išsiugdyti deramą darbo kultūrą, todėl, gavus nusiskundimų iš gyventojų apie rangovus, kurie nesilaiko tvarkos, ir toliau bus griežtai reaguojama. Neturime tikslo nubausti, mūsų siekiamybė – tvarkingas miestas, kuriame malonu lankytis ir, žinoma, gera gyventi“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Klaipėdos miesto savivaldybė statybų versle dirbančius rangovus kviečia būti socialiai atsakingus – neteršti miesto nešvaria technika ir laikytis nustatytų miesto taisyklių.  Nuo šių metų pradžios už pažeidimus, susijusius su tvarka ir švara statybvietėse bei jų prieigose, Klaipėdoje surašyta 11 administracinių nusižengimų protokolų. Tai yra dvigubai daugiau nei praėjusiais metais. Už Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą numatytas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų, pakartotinis nusižengimas užtraukia baudą nuo vieno 140 iki 600 eurų.

Klaipėdos savivaldybės specialistai taip pat tikrina, kaip laikomasi vietinės rinkliavos už leidimo išdavimą atlikti kasinėjimo darbus – kelių, gatvių, kiemų, šaligatvių, skverų, parkų, aikščių ir inžinerinių tinklų apsaugos zonoje reikalavimų, taip pat jų užgriozdinimą statybinėmis medžiagomis, reikiamų kelio ženklų nepastatymą, kasinėjimo vietų neaptvėrimą. Už tokius pažeidimus šiemet taip pat surašyta dvigubai daugiau pažeidimų nei pernai – 18. 2022 metais tebuvo 9. Už vietinės rinkliavos be leidimo atlikti kasinėjimo darbus reikalavimų nesilaikymą statybinėms įmonėms numatyta bauda nuo 30 iki 140 eurų, pakartotinai nustačius pažeidimą baudos didėja nuo 140 iki 600 eurų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close