Palanga

Palangos baseine – sveikatinimo užsiėmimai miestiečiams

Palangos miesto baseinas kviečia į sveikatinimo užsiėmimus – vandens aerobikos treniruotes įvairaus amžiaus palangiškius. Specialistai neabejoja – mankšta vandenyje yra viena iš geriausių fizinio lavinimo ir sveikatinimo priemonių. Net paprastas buvimas vandenyje atpalaiduoja bei pašalina nuovargį.

Šią savaitę miesto baseine startuojantys sveikatinimo užsiėmimai, kuriuos ves profesionalios aerobikos trenerės, aktyviai leisti laiką kviečia visus – nuo mažiausio iki vyriausio kurorto gyventojo. Baseino lankytojams vandens aerobikos treniruotės papildomai nekainuos.

Kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį nuo 10 val. iki 11 val. baseine vyks vandens aerobikos užsiėmimai senjorams, o vakarais – nuo 18 val. iki 19 val. – visiems norintiems. Specialistai neabejoja – mankštos vandenyje yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas bei galimybė jaustis sveikiems ir laimingiems.

Jauni tėvais su kūdikiais vandens aerobikos užsiėmimuose laukiami trečiadieniais nuo 11.30 val. iki 12.30 val. – šiuo metu vyks nemokamos treniruotės kūdikiams. Vanduo teigiamai veikia mažylių emocijas – plaukdami jie patiria daug džiaugsmo. Plaukimas padeda vaikams būti ramesniems, pagerėja jų apetitas, be to, vanduo grūdina mažylius – vaikai rečiau serga sloga ir kitomis virusinėmis ligomis.

Beje, kurortui švenčiant „Palangos dienas“, šį šeštadienį, kovo 30 d., 16 val. didžiajame baseine numatyta „Palangos dienų“ šventinė vandens aerobikos treniruotė visiems. Ją ves ne viena, o trys profesionalios aerobikos trenerės.

Pasak VšĮ „Palangos investicijų valdymas“ direktoriaus pavaduotojo, atsakingo už Palangos baseino veiklą, Donato Elijošiaus, tokių užsiėmimų poreikis yra juntamas. „Matome, kaip baseino lankytojai atsineša savas priemones ir mankštinasi vandenyje. Tačiau negalime užtikrinti, kad savarankiškai besitreniruojantys žmonės pratimus atlieka teisingai. Todėl nusprendėme skirti laiką, kuomet vandens aerobikos treniruotes baseino lankytojams ves profesionalios trenerės“, –­ sakė D. Elijošius.

Vandens aerobika turi didžiulę naudą žmogaus organizmui. Vanduo yra ideali terpė fiziniams pratimams. Mankšta vandenyje yra daugelio ligų gydymo ir profilaktikos priemonė, todėl vandens aerobikos treniruotės tinka ir sveikiems, ir kenčiantiems nugaros, juosmens skausmus žmonėms, taip pat – sergantiems sąnarių ligomis, po traumų ir ortopedinių operacijų. Vandens aerobika puikiai treniruoja kūną, stiprina raumenis, gerina medžiagų apykaitą, kraujotaką bei bendrą savijautą.

Vandenyje atliekami pratimai padeda organizmui efektyviau pasisavinti deguonį, stimuliuoja smegenų veiklą, normalizuoja kraujo spaudimą ir mažina streso poveikį širdžiai, todėl labai tinka sergant širdies – kraujagyslių ligomis, esant smegenų kraujotakos nepakankamumui, depresijai, įtampai, esant per dideliam kraujo spaudimui.

Vandens aerobika ypatinga tuo, kad žmogui galima žala (traumos, patempimai) yra minimali, kadangi vandenyje mažėja neigiamos fizinių pratimų apkrovos stuburui, sąnariams. Šios treniruotės tinka visiems, kurie negali sportuoti salėje dėl stuburo ar sąnarių skausmo. Tai yra puikus būdas, padedantis pasijusti žvalesniems, stipresniems ir judresniems.

Parengta pagal Palangos miesto savivaldybės informaciją

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close