MadeinKlaipeda.lt
Home » Palangos Kurhauzo medinė dalis jau turi leidimą restauracijai
Palanga

Palangos Kurhauzo medinė dalis jau turi leidimą restauracijai

Palangos Kurhauzo medinė dalis netrukus įgaus senąjį savo veidą – pagal parengtą restauravimo projektą jau gautas leidimas atlikti kultūros paveldo statinio tvarkybos darbus. Šiuo etapu atgims Kurhauzo medinės dalies fasadas.

Palangos mero Šarūno Vaitkaus teigimu, tai, jog netrukus prasidės medinės Kurhauzo dalies restauravimo darbai, yra svarbi žinia ne tik palangiškiams, bet ir visai kultūros bendruomenei, kadangi iki šio tikslo eita daug metų.

„Kurhauzas yra istorinis objektas – būtent nuo šio pastato atsiradimo Palanga pradėjo vystytis kaip kurortas. Tai buvo pirmasis Palangos viešbutis, čia vyko ir visuomenės susibūrimai, kultūros renginiai. Kultūrinis gyvenimas ir dabar jau ne vienerius metus verda mūrinėje Kurhauzo dalyje, tačiau apmaudu, kad medinės šio pastato dalies vietoje daugelį metų stūksojo tik griuvėsiai“, – sakė Š. Vaitkus.

Vienas svarbus medinės Kurhauzo dalies atgimimo etapas baigtas 2018 m. – praėjusiais metais buvo restauruoti išlikę mūrinės Kurhauzo dalies pamatai, paraleliai buvo parengtas pastato kultūros paveldo tvarkybos projektas.

Konkursas medinės pastato dalies restauravimo darbams atlikti bus skelbiamas artimiausiu metu. Planuojama, kad šio sudegusio kurorto simbolio išorė bus atkurta dar šiais metais, o visus darbus baigti – įrengti pastato vidų bei pritaikyti jį kultūros poreikiams – planuojama 2020 metais.

Palangos simbolis Kurhauzas sudegė 2002 m. Užsitęsus kurorto Savivaldybės ginčams su Kurhauzo bendrasavininkiais dėl žemės sklypo prie Kurhauzo dydžio, šio pastato griuvėsiai kurorto centrą darkė dešimtmetį. Galiausiai 2011 m. valstybės vardu įregistruotas 2000 m. detaliojo plano sprendinius atitinkantis 52,7 arų sklypas prie Kurhauzo, ir 2012 m. pradžioje parengtas Savivaldybei priklausančios mūrinės Kurhauzo dalies restauravimo bei pritaikymo projektas, numatytas valstybės, Kultūros paveldo departamento bei Palangos miesto savivaldybės finansavimas.

Kurhauzo mūrinės dalies restauravimas pradėtas 2012 m. gegužės 30 d., o po pusantrų metų – 2013 m. gruodį restauruotas Kurhauzas atvėrė duris visuomenei.

Ir nors mūrinėje Kurhauzo dalyje jau ne vienerius metus vyksta kultūrinis gyvenimas, privatiems asmenims priklausiusios medinės pastato dalies likučiai – pamatai – ir toliau iro. Situacija iš esmės pasikeitė 2017 m. birželio 30 d., Klaipėdos apygardos teismui priėmus nutartį, jog Palangos Kurhauzo medinė dalis turi būti perimta valstybės nuosavybėn. Vyriausybei priėmus atitinkamą nutarimą, 2017 m. spalio 17 d. kultūros paveldo objektas atiteko Palangos miesto bendruomenei.

Restauruota medinė pastato dalis bus skirta kultūros bendruomenės poreikiams – čia vyks meno kolektyvų repeticijos, bus įrengta teatro salė.

Jūratė Valančiūtė (ELTA)

Panašūs pranešimai

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika