Gerinamos sąlygos Klaipėdos ugdymo įstaigose
Klaipėdos miesto savivaldybė didelį dėmesį skiria ugdymo kokybei uostamiesčio įstaigose gerinti. Prieinamos ir kokybiškos švietimo sistemos kūrimas – vienas iš Klaipėdos miesto savivaldybės dabartinės kadencijos veiklos prioritetų.
Uostamiesčio švietimo įstaigų infrastruktūrai gerinti 2024 metais numatoma skirti 11,5 mln. Eur – tai numatyta Klaipėdos miesto savivaldybės 2024-2026 m. strateginio veiklos plano ir savivaldybės 2024 metų biudžeto projektuose, kurie vasarį bus teikiami svarstyti uostamiesčio savivaldybės tarybai.
Be to, šiemet bus pradėta įgyvendinti Tūkstantmečio mokyklų programa, joje numatytos investicijos į švietimo įstaigų infrastuktūrą, ugdymui reikalingas priemones, darbuotojų kompetencijų plėtrą. Per du metus iš ES lėšų tam numatyta skirti apie 12 mln. Eur.
„Projektuojame ateinančių metų miesto veiklos kryptis, įsiklausydami į miestiečių – bendrojo ugdymo srityje dirbančių klaipėdiečių, mokyklų bendruomenių išsakytas problemas, nuomones ir lūkesčius. Su atsakingų sričių specialistais išgryninome svarbiausias pozicijas, kurias numatėme įgyvendinti pirmiausia – jas įtraukėme į Strateginio veiklos plano projektą. Tikimės, kad tada, kai šie sumanymai bus realizuoti, švietimo bendruomenės atstovai pajus teigiamus ir ilgalaikius pokyčius“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.
Siekiant užtikrinti švietimo įstaigų atitiktį higienos normoms pagal kontroliuojančių institucijų reikalavimus, 22 švietimo įstaigose šiemet planuojami patalpų atnaujinimo darbai. Didelės investicijos numatomos švietimo įstaigų pastatams ir aplinkai atnaujinti. Didžiausias dėmesys skiriamas labiausiai remonto reikalaujančioms švietimo įstaigoms – „Saulėtekio“, „Pajūrio“ progimnazijų, Hermano Zudermano gimnazijos, Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, „Gilijos“ pradinės mokyklos ir kitų ugdymo įstaigų, kurių pastatų būklė yra ypač prasta, infrastruktūrai, bus atnaujinti „Gilijos“ pradinės mokyklos bei „Aukuro“ gimnazijos sporto aikštynai.
„Planuodami šių metų lėšas labai atidžiai peržiūrėjome remontų grafikus pagal patalpų nusidėvėjimo lygį. Be to, skirsime lėšas ne tik remontams, aikštynų atnaujinimui, bet ir vėdinimo ir kondicionavimo sistemoms, kurių vien šiemet planuojame įrengti 141 ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių patalpose“, – planais dalijasi meras A. Vaitkus.
Dar šiemet numatyta pradėti pastato Klaipėdos g. 31, kai čia įsikūrusi Tauralaukio progimnazija persikels į naujai pastatytą mokyklą Senvagės gatvėje, rekonstravimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigą darbus. Rekonstravus pastatą, čia atsiras 130 naujų vietų.
Einamąjį remontą 2024 m. planuojama atlikti 25-iose švietimo įstaigose, 6 švietimo įstaigose numatyta atlikti kanalizacijos vamzdyno remontą, fasadų ir lauko laiptų remonto darbus – 9-iose švietimo įstaigose. Šių metų planuose – suremontuoti 7 švietimo įstaigų (l/d „Dobiliukas“ ir „Ąžuoliukas“, „Gedminų“, „Santarvės“ ir Liudviko Stulpino progimnazijų, Jūrų kadetų mokyklos ir Vaikų laisvalaikio centro/klubo „Saulutė“) stogus.
Sprendžiant ugdymo vietų trūkumą, planuojama ir toliau nuomotis 4 modulinius kompleksus prie l/d „Vėtrungėlė“ skyriaus ir l/d „Obelėlė“ ir juose ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus.
„Jau dabar pradedame paruošiamuosius darbus įrengiant modulines patalpas, kurios bus pritaikytos vykdant renovacijos ar remonto darbus mokyklose ir darželiuose. Visa tai daroma tam, kad nesusidurtumėme su situacijomis, kuomet norint atlikti darbus švietimo įstaigose, dar tenka pasirūpinti ir vaikų iškėlimu, kuris sukelia visiems nepatogumų. Matydami miesto plėtrą, esame numatę vietų skaičių didinti statant modulinius darželius“, – sako uostamiesčio meras A. Vaitkus.