MadeinKlaipėda.lt
Home » Ateinančių metų garbei – fejerverkas Klaipėdoje
Renginiai

Ateinančių metų garbei – fejerverkas Klaipėdoje

Planuojantiems naujametinius fejerverkus stebėti iš Teatro aikštės derėtų žinoti, kad ir šiemet ši vieta yra paskelbta zona be pirotechnikos (apie tai įspėja ir specialūs ženklai Teatro aikštėje).

Klaipėdiečių ir miesto svečių saugumo vardan, kaip ir ankstesniais metais, čia nebus leidžiama naudoti pirotechnikos priemonių, net jei tai būtų vadinamosios šaltosios ugnelės.

Bendras VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir latvių kompanijos projektas su poezijos, muzikos ir šviesų šokyje atgyjančia uostamiesčio legenda Taravos Anike bus demonstruojamas iki 2019 m. sausio 1 d. (antradienio). Instaliacijos demonstruojamos kiekvieną vakarą nuo 18 iki 20.30 val. (maždaug kas pusvalandį).

Šventinio apšvietimo girliandų gijos, sudarančios žvaigždėto dangaus iliuziją, dekoratyvūs vazonai su šviečiančiais burbulais, spalvingi skanėstų ir šiltų gėrimų nameliai Teatro aikštėje bus iki Trijų Karalių šventės sausio 6 d.

Idėja laisvalaikiui su draugais ar bičiuliais: ilgus tamsius žiemos vakarus sutrumpins pasivaikščiojimai besigėrint šventine miesto puošyba.

Išskirtinė šventinių promenadų vieta vis dar yra ir magiška gyvų, išpuoštų eglučių giraite tapusi Atgimimo aikštė, kurią savo šviečiančiais sparnais apgaubė didžiulis angelas.

Dar viena šventinė sala Klaipėdos senamiestyje – buvusios Švento Jono bažnyčios aikštė. Čia tikrąją Kalėdų istoriją pasakoja menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės miestui dovanota lėlių paroda, atkurianti Jeruzalės gyvenimą tuo laiku, kai pasaulį išvydo Išganytojas. Paroda-prakartėlė keičiasi pagal biblijinę chronologiją: Kalėdų naktį, kaip ir dera, čia „gimė“ svarbiausias žmonijos kūdikėlis, o Trijų Karalių dieną jo pasveikinti „atvyks“ išminčiai.

Sutinkant Naujuosius, kaip ir kasmet, virš miesto gaus Klaipėdos kariliono varpai.

Tradiciškai Naujųjų sutikimui gruodžio 31-osios vidurnaktį senamiestyje nugriaudės šventinis fejerverkas. Jis bus šaudomas iš istorinės miesto vietos – piliavietės ir bus matomas iš Teatro aikštės, kuri, kaip minėta, yra paskelbta zona be pirotechnikos.

VšĮ „Klaipėdos šventės“ informacija

Panašūs pranešimai

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika