Naujienos

Didelio kiekio kanapių auginimas šiltnamyje baigėsi baudžiamąja byla

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. R. pripažintas kaltu dėl to, kad pažeisdamas nustatytą tvarką augino didelį kiekį kanapių.

Byloje nustatyta, jog kaltinamasis M. R. nuo 2023 m., tikslus laikas ikiteisminio tyrimo metu nenustatytas, šiltnamyje, esančiame Klaipėdos rajone, pažeisdamas įstatymų nustatytą tvarką, augino didelį kiekį – 13 vnt. augalų, kurių masė yra 1797 g., ir tai yra narkotinė medžiaga – kanapių antžeminės dalys, kol 2023 m. liepos 11 d. įvykio vietos apžiūros metu policijos pareigūnai juos rado ir paėmė.

2023 m. liepos 11 d. tarnybiniame pranešime nustatyta, kad 2023 m. liepos 11 d. policijos pareigūnai gavo informaciją, kad Klaipėdos r. esančiame šiltnamyje yra auginamos narkotinės kanapės. M. R. buvo paaiškinta policijos pareigūnų atvykimo priežastis – gautos anoniminės informacijos apie kanapių auginimą patikrinimas. M. R. sutiko kartu apžiūrėti šiltnamį, patvirtindamas, kad augalai priklauso jam, jis pats juos augina mamai priklausančiame šiltnamyje apie 2 mėnesius. Vyras teigė, kad kanapių sėklas pirko internetu, jas pasėjo ir augino kaip vaistažoles savo asmeninėms reikmėms. Įvykio vietoje buvo atlikta šiltnamio apžiūra, kurios metu paimta 13 vnt. kanapių stiebų su lapais. Kitų nelegalių medžiagų ar daiktų rasta nebuvo.

Teisme M. R. savo kaltę pripažino ir paaiškino, kad kanapių sėklas pirko siekdamas pagerinti savo savijautą, nes daug metų kenčia nuo panikos atakų, lankėsi pas gydytojus, vartojo jų paskirtus medikamentus; toks gydymas jį blogai veikė, todėl jis pradėjo ieškoti alternatyvų ir išbandė parduotuvėse parduodamą kanapių arbatą. Jos poveikis buvo labai geras, todėl jis kurį laiką gėręs pirktinę kanapių arbatą, sugalvojo pats jų šiai arbatai užsiauginti. Kanapių sėklas pirko iš lietuviškų internetinių puslapių, nesidomėjo, ar reikalingas koks leidimas joms auginti; įtarė, kad tokio gali reikėti, bet galvojo, kad tokio leidimo neturėjimas yra nedidelis pažeidimas. Niekada narkotinių medžiagų nevartojo ir neturėjo tikslo užsiauginti narkotinių medžiagų. Kanapes planavo vartoti maistui (arbatai). Jis nežinojo, kad augina didelį kanapių kiekį. Jis gailisi dėl savo lengvabūdiško požiūrio į šią situaciją.

Kadangi M. R. nusikalto pirmą kartą, dirba, turi šeimą ir ja rūpinasi, teismas, įvertinęs šiuos kaltinamąjį teigiamai charakterizuojančius duomenis, padarė išvadą, jog yra pagrindo tikėtis, kad šis asmuo ateityje nedarys naujų veikų, pažeidžiančių įstatymų reikalavimus. Todėl, esant vertam teismo pasitikėjimo asmeniui, teismas M. R. nuo baudžiamosios atsakomybės atleido pagal laidavimą, nustatydamas vienerių metų laidavimo terminą.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmus.

Šaltinis: www.teismai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close