MadeinKlaipėda.lt
Home » Du klaipėdiečiai leidosi į 15 tūkst. kilometrų kelionę Antano Poškos maršrutu
Naujienos

Du klaipėdiečiai leidosi į 15 tūkst. kilometrų kelionę Antano Poškos maršrutu

Vakar, spalio 17 d., Klaipėdoje nuo paminklo legendiniam keliautojui Antanui Poškai į tolimą kelionę link Indijos, su pirma stotele jau šiandien Kaliningrade, išlydėti du klaipėdiečiai – Aurimas Mockus ir Rimas Bružas. Jie planuoja įveikti beveik 15 tūkst. kilometrų maršrutu, kurį 1931 m. motociklais nuvažiavo A. Poška su bendražygiu Matu Šalčiumi.

Pasiruošimas kelionei užtruko 6 metus, reikėjo surinkti begalę informacijos, gauti vizas, paruošti techniką. Kai kuriose šalyse, per kurias anuomet motociklais važiavo du Lietuvos keliautojai, šiuo metu vyksta kariniai konfliktai, tačiau A.Mockus ir R.Bružas ketina laikytis to paties maršruto, kuriuo keliavo motociklininkų legendos, ir tikisi, kad pavojus pavyks aplenkti.

Klaipėdiečio verslininko A.Mockaus dėka prieš metus Klaipėdoje atidengtas pirmojo Lietuvos baikerių klubo ir keliautojo A.Poškos paminklas įprasmina baikerių pradininkų atminimą, o dabar gausi klaipėdiečių minia išlydėjo jau XXI a. keliautojus, kurių laukia kitokie, tačiau ne lengvesni iššūkiai.

„Kai užgimė mintis pastatyti Antanui Poškai paminklą, pradėjome planuoti ir šią kelionę. Reikėjo užmegzti daug kontaktų. Šiuo metu kiekvienoje šalyje turime vietinių, kurie mums padės, – sakė dienraščio „Vakarų ekspresas“ kalbintas A. Mockus.

Kiek motociklininkai užtruks kelionėje – priklausys nuo daugelio aplinkybių, tačiau jie tikisi per 2 mėn. tikslą pasiekti, o iš Indijos į Lietuvą grįžti oro transportu. Pranešimais apie kelionės nuotykius motociklininkai žada dalintis socialiniuose tinkluose.

ELTA Aleksandras Baranauskas

Panašūs pranešimai

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika