Naujienos

Išrinkti 2019 metų Klaipėdos kultūros magistrai

Klaipėdos kultūros magistro vardas šiais metais bus suteiktas dviem iškiliems menininkams – Klaipėdos dramos teatro aktorei Reginai Šaltenytei ir Klaipėdos kamerinio orkestro vadovui, violončelininkui Mindaugui Bačkui. Tokį sprendimą priėmė šiandien, liepos 9-ąją, posėdžiavusi Klaipėdos kultūros magistro vardo suteikimo komisija.

„Tai labai ryškūs menininkai, garsinantys Klaipėdą tiek Lietuvoje, tiek Europoje, tiek pasaulyje. Tai menininkai, kurių darbai jaudina gausias bendruomenes, tad neabejodamas sakau, kad Klaipėda turi labai garbingus, kūrybingus ir dar daug potencialo turinčius kultūros magistrus. Šis titulas – tai įvertinimas už jau nuveiktus darbus, tačiau tuo pačiu tai ir įpareigojimas nenuvilti miesto tikėjimo dar laukiant daug gražių kūrybinių sumanymų realizavimo ateityje“ – sako Klaipėdos miesto meras, Kultūros magistro vardo suteikimo komisijos pirmininkas Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos kultūros magistro vardas suteikiamas Klaipėdos miesto menininkams ar kitiems kultūros darbuotojams už išskirtinius nuopelnus miesto kultūrai.  Pretendentus gali siūlyti Klaipėdos miesto kultūros institucijos, kūrybinės sąjungos, nevyriausybinės organizacijos, privatūs asmenys, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius.

Aktorės Reginos Šaltenytės kandidatūrą už brandžius ir įsimintinus vaidmenis, puikią teatro pedagogės veiklą, indėlį į kultūrinį gyvenimą bei Klaipėdos vardo garsinimą pasiūlė Klaipėdos dramos teatras. Mindaugo Bačkaus kandidatūrą už indėlį į Klaipėdos miesto kultūrą vadovaujant Klaipėdos kameriniam orkestrui ir įgyvendinant unikalų tarptautinį Klaipėdos violončelės festivalį ir konkursą pasiūlė Klaipėdos koncertų salė.

Iš viso šiemet Kultūros magistro vardui gauti buvo pasiūlytos 8 kandidatūros: mažosios plastikos dailininko Sauliaus Bertulio, aktorės Reginos Šaltenytės, renginių režisierės, mokytojos metodininkės Svetlanos Vasičkinos, teatro režisieriaus Alvydo Vizgirdos, menininko, aktoriaus, režisieriaus Arvydo (Beno) Šarkos, skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo, dailininko-juvelyro Vido Bizausko, violončelininko, muziko Mindaugo Bačkaus.

Nuo 2003 metų, kai gimė ši tradicija, Klaipėdos kultūros magistro vardas yra suteiktas 35 iškiliems menininkams. Pernai šis titulas suteiktas skulptoriui Algirdui Bosui ir fotografui Remigijui Treigiui.

Klaipėdos kultūros magistro vardo suteikimo komisiją sudaro iš menininkų bendruomenėms, miesto kultūros įstaigų atstovų susidedančios Kultūros ir meno tarybos nariai, Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus atstovai, pirmininkauja miesto meras.

Parengta pagal Klaipėdos miesto savivaldybės informaciją

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close