Naujienos

Kaip prailginti plieninio stogo dangos eksploatavimo laiką

Plieninė stogo danga gali tarnauti nuo 20 iki 50 metų, jei ji tinkamai sumontuota ir periodiškai prižiūrima. Plieno stogo plokštės gali būti padengtos cinku, kuris lemia didesnį atsparumą korozijai ir ilgaamžiškumą. Tiesą sakant, jo tarnavimo laikas daugiausia priklauso nuo cinko sluoksnio storio ir naudojimo aplinkos. Plienines stogo plokštes labai lengva transportuoti ir montuoti, todėl tai daugelio namų savininkų pasirinkimas. Būtent dėl to plieno stogas vis labiau populiarėja ne tik Lietuvoje, bet ir likusioje Europoje.

Kas turi įtakos cinkuoto plieno plokščių tarnavimo laikui?

Yra keletas svarbių aspektų, kurie daro įtaką tokios stogo dangos ilgaamžiškumui.

1. Cinko dangos storis

Plienas lengvai rūdija veikiamas drėgmės ar korozijos. Tačiau reikiamo storio cinko danga apsaugo plieną nuo šių problemų. Paprastai kuo storesnė cinko danga, tuo didesnis atsparumas korozijai ir ilgesnis tarnavimo laikas. Cinko dangos storis gali būti padidintas net iki 300 g/m2. 

2. Cinkavimo būdas

Stogo dangų rinkoje galite rasti tiek karštai cinkuoto, tiek elektrocinkuoto plieno lakštų stogui dengti. Cinko sluoksnis karštojo cinkavimo metu yra storesnis. Be to, karštai cinkuotas plienas yra maksimaliai apsaugotas. Dėl to tokiu būdu apsaugotas plienas turi geresnį atsparumą korozijai. 

3. Atsižvelkite į aplinką

Aplinka iš tiesų gali labai paveikti stogo lakštų tarnavimo laiką. O dar labiau tai aplinkai būdingos oro sąlygos. Pavyzdžiui, drėgmė, tokia kaip lietus, sniegas, šlapdriba ilgainiui gali sugadinti kone bet kokį metalą. Saulės ir šilumos poveikis taip pat gali sukelti koroziją ir paveikti stogo eksploatavimo laiką. Be to, jei stogas montuojamas prie jūros ar pramoninėse zonose, jo tarnavimo laikas taip pat gali sutrumpėti dėl tam tikrų būdingų oro sąlygų, druskų ar cheminių medžiagų kiekio ore.

4. Priežiūra

Nors gofruotas cinkuotas stogas nereikalauja priežiūros, reguliarūs priežiūros veiksmai tikrai padės jūsų stogui tarnauti kur kas ilgiau. Pavyzdžiui, medžių šakos, lapai ir kitos šiukšlės gali subraižyti metalinius stogus, o pažeistose vietose ilgainiui prasidės metalui itin žalingi korozijos procesai. Todėl būtina bent kelis kartus per metus atidžiai įsivertinti savo stogo būklę, pašalinti visas šiukšles nuo jo paviršiaus ir jš nuplauti. Šis įdėtas jūsų laikas bei pastangos garantuos kur kas ilgesnę stogo dangos tarnavimo trukmę. 

Patarimai, kaip pratęsti stogo tarnavimo laiką

1. Tinkamas montavimas

Kaip jau minėta, tinkamai sumontuotas stogas tarnaus ilgiau. Pavyzdžiui, jei montuojant stogą nusilupo cinko sluoksnis ar, apskritai, stogo dangos paviršius buvo pažeistas, dėl bet kokių įbrėžimų, įlenkimų ir žymių metalas laikui bėgant gali prarasti savo gerąsias savybes. Tai tikrai turės įtakos jūsų metalinio stogo tarnavimo trukmei.

2. Reguliarus būklės įvertinimas

Tinkamai neprižiūrėtas stogas gali sukelti problemų, kurios iš pradžių lieka nepastebėtos, tačiau po tam tikro laiko gali būti tiesiog nebepataisomos ir kainuojančios išties nemažus pinigus. Kad taip neatsitiktų, kasmet galite atlikti profilaktinę stogo apžiūrą ir priežiūrą, pvz., valyti šiukšles, lapus, pasirūpinti įbrėžimais, pašalinti nešvarumus, samanas ir kt. Jei gyvenate vietovėje, kurioje per metus daug sninga, būtinai pašalinkite sniegą, kad sumažintumėte stogo apkrovą.
Statote namą ir ieškote geriausio sprendimo savo pastato stogui? Apsilankykite www.borga.lt.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close