Naujienos

Klaipėdos universiteto miestelyje pasodinta 18 ąžuoliukų

Klaipėdos universiteto miestelyje greta pėsčiųjų takų pasodinta 18 ąžuoliukų. Ne bet kokių, bet išaugintų iš istorinėje akademinio miestelio dalyje augančių ąžuolų išbarstytų gilių.

1924-aisiais Lietuvos karininkai tuometėse kareivinėse pasodino ąžuolus, kuriuos pavadino Laisvė, Klaipėda ir Vilnius. Iki šių dienų jie svarbi KU istorinio miestelio paveldo dalis, akylai prižiūrima ir saugoma. Yra išlikusių liudijimų, jog po vienu iš medžių yra užkastas laiškas ateities kartoms, bet, kol ąžuolai gyvi, šiems liudijimams pasitvirtinti nelemta…

Idėja surinkti Universiteto ąžuolų sėklas kilo KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto istorikams doc. dr. Silvai Pocytei ir doc. dr. Vytautui Jokubauskui. Tuomet, 2018–aisiais, Lietuva šventė valstybingumo atkūrimo 100–metį. Gilių krepšelis tuosyk nukeliavo į šia mintimi patikėjusios botanikės doc. dr. Ritos Nekrošienės namus, kur didžiuma sėkmingai sudygo ir per penkmetį ūgtelėjo taip, kad pasiprašė persodinimo į nuolatinę augimo vietą.

Universiteto ąžuolų „vaikų“ sodinimo akcijoje dalyvavusi idėjos bendraautorė Silva Pocytė sakė, jog šis sumanymas turi ne vieną simbolinę prasmę: gilės surinktos Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo 100-metį, o iš jų išaugę medeliai sodinami minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100 metų jubiliejų. Alėjoje, kuri ir dedikuojama pastarajam jubiliejui, 18 ąžuoliukų pasodinta taip pat neatsitiktinai. „Mūsų sumanymą inspiravo noras prisidėti prie Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio paminėjimo pagerbiant šio istorinio įvykio aukas. Pagarba mirusiems ir žuvusiesiems yra visuomenės civilizacijos požymis. Per Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos karinę operaciją prieš 100 metų iš viso žuvo 18 asmenų: tai – Ypatingosios rinktinės kovotojai, Prancūzijos kariai ir vietiniai krašto gyventojai. Tenka apgailestauti, bet visų žuvusiųjų palaidojimo vietos nėra žinomos. Dalis palaikų išvežti į Didžiąją Lietuvą, o Klaipėdos miesto kapinės sovietmečiu sunaikintos. Manėme, kad bus prasminga, jeigu visų jų atminčiai oš ąžuolai“,– sakė Silva Pocytė.

„Prarastoms gyvybėms atminti sodiname naujas gyvybes“,– iniciatyvą apibendrino KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas. 

Ąžuolas – stiprybės ir ilgaamžiškumo simbolis, kurį lietuviai nuo seno gerbia ir saugo. KU bendruomenė tikisi, jog pagarba ir aplinkinių rūpestis nuo piktavalių saugos ir šią alėją bei jos idėją.

Šaltinis: Klaipėdos universitetas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close