Miestas

Atidaromas Sakurų parkas

Klaipėdoje, buvusioje nenaudojamoje užžėlusioje teritorijoje šalia Žvejų rūmų nuo Naikupės gatvės pusės, atveriama nauja poilsio erdvė – Sakurų parkas. Šiandien naujai įkurtas parkas apžiūrėtas kartu su specialistais, per rytojų planuojama nuimti statybines tvoras, tad savaitgalį gyventojai jau galės aplankyti ir įvertinti naują poilsio zoną.

Projekto sprendiniais buvo siekiama sukurti japonų tradiciniam sodui būdingą atmosferą – erdvę, kurioje gyvenimo tempas sulėtėja, patiriamas harmonijos su gamta jausmas.

Miesto meras, įvertinęs atliktus darbus, pabrėžė, jog dabar bus būtina užtikrinti tinkamą eksploataciją.

„Tikrai džiaugiuosi, kad dar vienas kampelis Klaipėdoje yra sutvarkytas. Tai, kad tobulybei nėra ribų, yra kitas dalykas. Šiandien jau aiškiai matome, kad šiame parke trūksta laistymo sistemos, nesinorėtų, kad po savaitės-dviejų čia matytume išdegusią žolę ar nuvytusius medelius. Miestiečiai daugeliu atveju reiškia priekaištus, kad užsodinami želdiniai po labai trumpo laiko nuvysta, mokesčių mokėtojų pinigai turi būti naudojami prasmingai“, – sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Parke suformuotos žaliosios paaukštintos salos, kuriose pasodintos 57 sakuros, 40 kalninių ir juodųjų pušų, kiti dekoratyvūs medžiai ir krūmai.  Siekiant natūralumo, takai suplanuoti netaisyklingos formos, iš atidengto betono, kiti takai – iš šviesiai pilkos spalvos skaldytų akmens plokščių.

Sakurų parkas suformuotas japoniško sodo motyvais, todėl naudojami būdingi japoniškam sodui elementai: akmenys, vanduo, visžaliai augalai. Pagrindinis parko akcentas – vandens telkinys su jame suformuota salele ir akcentu – bonsai medeliu. Kitas išsiskiriantis parko akcentas  –  nuo Taikos prospekto gerai matomi įėjimo „Torii“ vartai, pagaminti iš vientisos akmenmedžio (Iroko) medienos.

 „Labiausiai džiugina, kad čia yra vienos iš gražiausių ir nuostabiausių valstybių pasaulyje – Japonijos – akcentai. Tikiuosi, kad kažkada čia išvysiu Japonijos ambasadorių ir kartu pasidžiaugsime šiuo objektu“, – sako meras Arvydas Vaitkus.

Įrengtos trys patogios vaikų žaidimo aikštelės, poilsio zonose pastatyti 35 mediniai lauko suolai ir 5 stalai su suolais iš tropinės medienos. Parko pakraštyje įrengtas stacionarus tualetas, užpiltas žemėmis iš trijų pusių, taip suformuojant kalvelę, kurios apdailai panaudota tropinė akmenmedžio mediena.

Šalia patekimo į parką nuo Naikupės g. pusės pastatyti dvipusiai dviračių stovai, nes parke eismas dviračiais ir paspirtukais nenumatomas.​

Parko įrengimo vertė – 1 289 812  Eur.

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close