Miestas

2023-ieji: kaip keitėsi Klaipėda

2023-ieji buvo intensyvaus darbo ir ryžtingų sprendimų metai – pasitinkant 2024-uosius sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus. 8 mėnesius miesto mero pareigas einantis A. Vaitkus pripažįsta, kad metai buvo nelengvi, tačiau nuoširdžiai paskirti klaipėdiečiams ir Klaipėdos miestui. Nors per trumpą laiką įgyvendinti tai, kas reikalinga gyventojams, sudėtinga, tačiau nuosekli savivaldybės vykdomų darbų ir suplanuotų projektų peržiūra jau duoda rezultatų ir brėžia ateities kryptį.

„Atėjome dirbti tam, kad Klaipėda būtų gyvybingas miestas – geidžiamas investuotojų, viliojantis kaip gyvenimo ir darbo kryptis, mėgstamas turistų, mylimas gyventojų ir ypač jaunimo. Užbaigėme jau įsibėgėjusius projektus ir vykdome naujus – sutvarkytos senamiesčio gatvės, kurias prieš pat vasaros sezoną radome išraustas, baigtas Malūno parko sutvarkymas, Sakurų parko įrengimas, finišavo Skulptūrų parko rekonstrukcija. Šiuo metu vyksta didžiojo Pilies bokšto atkūrimas, bendradarbiaujame su Kultūros ministerija siekiant atgaivinti centrinio pašto kompleksą – tikiu, kad netolimoje ateityje tai bus nauji objektai, keisiantys miesto turistinį veidą“ – sako A. Vaitkus.

Kad miestas būtų patrauklesnis, vos pradėjus dirbti, imtasi spręsti apleistų senamiesčio pastatų tvarkymo klausimą. Sukurtas finansavimo mechanizmas, kuris atveria kelią į savivaldybės pagalbą pretenduoti visų senamiesčio pastatų savininkams, numatantiems tvarkyti savo pastatų fasadus. Šiuo metu priimamos paraiškos, o ateinančiais metais statinių savininkus jau pasieks finansavimas.

„Senamiesčio atgaivinimas – ypač svarbus siekis. Tikiuosi, kad naujos galimybės paskatins pastatų savininkus tvarkytis. Tuo pat metu džiugina ir verslo iniciatyvos – įgyvendinami projektai, sukursiantys naujas kokybiškas erdves senamiesčio pašonėje, prie vandens: kyla „Memelio miestas“, pradėtos naujo kvartalo statybos prie Jono kalnelio. Viltingai nuteikia ir Baltijos kino teatro pardavimas naujiems savininkams  – tikiuosi, kad turtas įsigytas su rimtais ketinimais senamiestyje sukurti dar vieną patrauklų objektą“, –  sako Klaipėdos meras.

Pokyčiai vyko ir susisiekimo srityje. Užbaigta Baltijos prospekto estakados statyba ir atidarytas eismas, užbaigta Klemiškės gatvės rekonstrukcija, daug dėmesio skirta siekiant sumažinti spūstis gatvėse – perreguliuoti šviesoforų ciklai, atlikta analizė ir inicijuotas procesas dėl žalių rodyklių grąžinimo, planuojamas išmanių sistemų diegimas.

Keitėsi ir daugiabučių kiemai. Iki 2027 pabaigos užsibrėžta klaipėdiečiams užtikrinti 10 tūkst. automobilių parkavimo vietų. 2023 metais pradėti nauji projektai Kauno gatvės gyvenamajame mikrorajone, baigti projektai Statybininkų prospekte, atlikta 70 procentų darbų Sportininkų mikrorajone, naujos vietos įrengtos sutvarkius įvažiuojamuosius kelius į Taikos pr. 101 ir 109, pradėti pilotiniai projektai parkavimo vietas įrengiant paprastesnėmis priemonėmis – ažūrinėmis trinkelėmis.  

Permainas pajuto ir švietimo bendruomenė – investuota tiek į infrastruktūros atnaujinimą, tiek į ugdymo kokybės užtikrinimą. Švietimo įstaigose vyko atnaujinimo darbai, baigta lopšelio-darželio „Svirpliukas“ rekonstrukcija, čia atsirado beveik 100 naujų vietų vaikams, įsteigta beveik 100 naujų mokytojo padėjėjo etatų, siekiant pritraukti ir išlaikyti mokytojus, skiriama parama pedagoginėms studijoms, kompensuojamos kelionės į darbą išlaidos, skirtas finansavimas kanceliarinėms priemonėms.

„Didžiausia motyvacija mūsų komandai – grįžtamasis ryšys iš švietimo bendruomenės, sulaukiame atsiliepimų, kad tiek dėmesio, kiek yra dabar, nebuvo 10 metų“, – sako A. Vaitkus.

Pokyčiai vyksta ir sveikatos bei socialinėje srityje. Siekiama užtikrinti kokybiškas ir gyventojams prieinamas paslaugas.

„Sveikatos srityje radome bendrą kalbą tarp visų 35 gydymo įstaigų ir pirmieji tarp didmiesčių sukūrėme sveikatos centrą – tai padidins paslaugų prieinamumą, sudarys sąlygas ES finansavimui gauti. Taip pat vykdėme parengiamuosius darbus siekdami atnaujinti Klaipėdos miesto polikliniką – sutvarkius pastatą ir racionaliai išnaudojus erdves čia galima sukurti stiprią, daug reikalingų paslaugų po vienu stogu talpinančią gydymo įstaigą.  Socialinėje srityje padidintas finansavimas paslaugoms, skirtoms žmonėms su negalia, išaugo socialinių paslaugų prieinamumas – daugiau žmonių sulaukė pagalbos į namus, socialinės globos. Suprantame, kad to nepakanka, tačiau tai rimti žingsniai į priekį“, – apie šių metų naujoves kalba meras.

Šiuo metu jau vyksta intensyvus pasirengimas ateinančių metų darbams. Klaipėdos miesto savivaldybė pirmoji Lietuvoje kartu su Klaipėdos rajonu parengė ir miesto taryboje patvirtino Tvarios plėtros strategiją, kurios pagrindu bus galima gauti Europos Sąjungos finansavimą svarbiems projektams įgyvendinti. Po kruopštaus planavimo proceso taip pat parengtas 2024-2026 metų strateginis veiklos planas, kuris savivaldybės taryboje bus svarstomas ir tvirtinamas ateinančių metų pradžioje. Šiuo metu planas pristatomas savivaldybės tarybos komitetuose, viešinamas savivaldybės interneto svetainėje, vyko pristatymas seniūnaičiams, bendruomenėms, gyventojams.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close