Miestas

Teatro aikštę jau puošia dovanota žaliaskarė

Klaipėdos senamiesčio širdyje – Teatro aikštėje tikros Kalėdų nuotaikos. Saulėtą penktadienio vidurdienį į centrinę miesto aikštę atkeliavo kalėdinio laukimo simbolis – eglutė. 12 metrų aukščio, 2 tonas sveriančią puošmeną Klaipėdai padovanojo klaipėdiečiai sutuoktiniai – Lolita ir Albinas Gedminai. Eglutę į Teatro aikštę palydėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir gausus būrys talkininkų.

Šį kartą, centrinės miesto eglutės pareigoms buvo pasiūlyti 7 medeliai, tačiau pastarosios eglutės tarp jų nebuvo. Kalėdinių renginių organizatoriai VšĮ „Klaipėdos šventės“ ją pastebėjo lankydami greta augančią žaliaskarę.

„Akį patraukė tobulai nuaugusi, labai tanki, daili eglutė. Ir nors lankiau visas sąraše turėtas egles, užsukau ir į dėmesį patraukusį kiemą. Šeimininkė buvo girdėjusi apie mūsų kvietimą, ir tikino svarsčiusi tokią galimybę, tačiau kaip dažnai būna – suabejojo ir galvojo eglutę pasiūlys kitais metais, bet dieną pasvarsčiusi persigalvojo – ir štai eglutė jau pakeliui į Teatro aikštę“, – VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė.

Aukštos ir tankios eglutės viršūnę puošia šimtai kankorėžių, kurie Teatro aikštėje taps natūralia eglutės puošmena. Kokia tokios dailios eglutės paslaptis, šeiminkai neatskleidžia, o į atsilaisvinusią eglutės vietą kol kas naujo medelio neplanuoja.

„25 rubliai – tiek prieš daugiau nei trisdešimt metų kainavo maža, daili sidabrinė eglutė, kurią iš pradžių pasodinome Dituvoje, tačiau kaimynai paragino ją parsivežti čia, nes tokią dailią eglutę dar ims kas ir pavogs. Taip jau 32-ejus metus, žyminti ir mūsų santuokinį gyvenimą eglutė augo čia kieme. Daugelį metų ją puošėme Kalėdoms, tačiau pastaraisiais metais to daryti dėl eglutės aukščio nebepajėgiame“, – sakė eglutę miestui dovanoję klaipėdiečiai Lolita ir Albinas Gedminai.

Eglutės pjovimo ir transportavimo darbus koordinavo UAB „Klaipėdos želdinių“ vadovas Gediminas Valašinas.

„Šį kartą viskas daug aiškiau, paprasčiau ir ramiau – bemiegės nakties tikrai nebuvo. Viskas vyko sklandžiai ir operatyviai, oras ir vėl puikus, nuotaika dar geresnė, tad belieka laukti gruodžio 2-osios kai eglutė nušvis tūkstančiais girliandos lempučių“, – UAB „Klaipėdos želdiniai“ direktorius Gediminas Valašinas.

Eglutę pjovė ir jos pervežimo operaciją koordinavo – UAB „Klaipėdos želdiniai“, direktorius Gediminas Valašinas,  elektros tinklų priežiūra – UAB „Elektrifikacijos paslaugos“, elektros išjungimu ir priežiūra pasirūpino AB „Energijos skirstymo operatorius“, vilkiką suteikė – Kretingos miškų urėdija, pastatymas ir tvirtinimas – UAB VVARFF, palyda – Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos tarnyba, eglutę papuoš – UAB „Gatvių apšvietimas“.

Gyva Kalėdų eglė Teatro aikštėje nušvis gruodžio 2 d., šeštadienį, 17 val. Kaip ir praėjusiais metais, Teatro aikštėje pastatyta eglutė bus papuošta šviečiančiomis, smulkiomis girliandomis.

Atgimimo aikštėje norus pildys auksinė eglutė

Šventinį vakarą, jau antrus metus iš eilės, Klaipėdoje nušvis net dvi kalėdinės eglutės. Teatro aikštėje sužibus natūraliai eglutei, Atgimimo aikštėje įsižiebs auksinė eglė. Anot Atgimimo aikštės puošmeną ruošiančios UAB „Švenčių studija“ vadovės Jolantos Tūraitės, Klaipėdai pasiūlyta išskirtinė ir drąsi idėja.

„Šventinį vakarą Klaipėdoje nušvis auksinė eglutė, kurią sudaro metalinis karkasas apkaišytas dirbtinėmis eglės šakomis. Tai autorinis „Švenčių studijos“ projektas, sukurtas klaipėdiečių dizainerių poros – Rūtos Bučytės ir Dominyko Koncevičiaus. Visa eglutė bus papuošta jūros žuvelėmis, kurios atkartos visiems gerai žinomą pasaką apie auksinę žuvelę ir ragins jos ieškoti savyje“, – Jolanta Tūraitė „Švenčių studija“ vadovė.

Nors eglutės karkasas bus pradėtas montuoti pirmadienį, tikrąjį eglutės grožį klaipėdiečiai išvys tik gruodžio 2-ąją, kai kartu su Teatro aikštės eglute įsižiebs ir Atgimimo aikštė. Projekto sumanytojai tikisi, kad auksinė, saulės šviesą atkartojanti eglutė sušildys klaipėdiečius ir nušvies kalėdinį laikotarpį.

Žymos

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close