Naujienos

Tiriama oro kokybė Nidoje

Reaguodama į pasikartojančias gyventojų užklausas dėl oro kokybės bei juntamo degėsių kvapo, Aplinkos apsaugos agentūra tiria oro kokybę Šilutėje ir Nidoje.

Prašydama inicijuoti tyrimus dėl teršalų koncentracijos Neringos gyvenviečių aplinkos ore, į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir Aplinkos apsaugos agentūrą kiek anksčiau kreipėsi ir Neringos savivaldybė.

Kaip informuoja Aplinkos apsaugos agentūra, tirti oro kokybės Nidoje ir Šilutėje praėjusį penktadienį išvyko mobilios oro kokybės tyrimų stotys. Tiriamos degimo metu išsiskiriančių teršalų (kietųjų dalelių, anglies monoksido, azoto dioksido, sieros dioksido, lakiųjų organinių junginių) koncentracijos aplinkos ore. Tyrimai bus atliekami keletą dienų, iki šios savaitės vidurio.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai įspėja, kad aplinkos ore gali būti kenksmingų sveikatai medžiagų ir pataria pasisaugoti, kol lauke juntamas degėsių kvapas, ypač jautresniems žmonėms – sergantiems lėtinėmis ligomis, vaikams, nėščiosioms ir kt.

Iki bus nustatyta, ar teršalų koncentracijos aplinkos ore neviršija didžiausių leidžiamų koncentracijų, patariama kuo daugiau laiko praleisti uždarose patalpose, stebėti savo sveikatos būklę, pasijutus prastai kreiptis į gydytoją.

Daugiau informacijos: https://aaa.lrv.lt/lt/

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close