Palanga

Š.Vaitkus kreipėsi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą: iškirsta daugiau kaip tūkstantis medžių

Palangos savivaldybės administracijos užsakymu vykdant visų saugotinų želdynų savivaldybės teritorijoje inventorizaciją specialistai atokioje ir praktiškai neapgyvendintoje Palangos dalyje, Hipodromo gatvėje, aptiko plynai iškirstą žemės plotą. Atlikus patikrinimą buvo nustatyta, kad žemės sklypuose galimai neteisėtai buvo pašalinti pagal Palangos miesto savivaldybės tarybos 2008 m. liepos 10 d. sprendimą patvirtintas Palangos miesto želdynų ir želdinių apsaugos taisykles saugotiniems priskirti želdiniai.

Spalio viduryje atestuoto nepriklausomo želdynų ir želdinių eksperto atliktos ekspertizės metu minimoje teritorijoje buvo užfiksuota, jog nukirsti 1153 medžiai, likę kelmai rodo, jog želdynai buvo 15 cm ir didesnio skersmens. Tie kirtimai, kur želdinio skersmuo buvo mažesnis ir jie nepriskiriami saugotiniems ar buvo sausuoliai, nefiksuoti.

Ekspertas užfiksavo šokiruojantį vaizdą – teritorijoje iškirsta 9 rūšių medžiai: baltalksnių – 9 vnt. (kelmai 19-37 cm skersmens), plaukuotųjų beržų – 114 vnt. (15-55 cm skersmens), drebulių – 36 vnt. (15-45 cm), baltųjų gluosnių – 6 vnt. (19-33 cm), trapiųjų gluosnių – 7 vnt. (28-73 cm ), paprastųjų ievų – 7 vnt. (17-24 cm), juodalksnių – 950 vnt. (15-69 cm), paprastųjų uosių – 21 vnt. (15-62 cm).

Ekspertas surašytoje išvadoje nurodė, jog iki kirtimų buvo saugotina 1150 medžių, jiems kirsti buvo privalomai reikalingas Palangos savivaldybės administracijos leidimas.

Tačiau toks leidimas niekada nebuvo ir negalėjo būti išduotas, be to, dėl saugotinų želdinių tvarkymo, kirtimo ar šalinimo minėtoje teritorijoje į Palangos savivaldybės administraciją niekada ir nebuvo kreiptasi.

Aiškinantis plačiau, buvo nustatyta, kad didelė 9,13 hektaro teritorija iki šių metų gegužės buvo įregistruota kaip vienas žemės sklypas Hipodromo gatvėje 64. Jo savininkė buvo viena Palangoje gerai žinoma uždaroji akcinė bendrovė.

Prieš kelerius metus parengus minėto žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektą ir jį patvirtinus, visa teritorija buvo suskaidyta į daugiau kaip 30 sklypų, kurių didžioji dauguma yra 15 – 19 arų dydžio. Žemės pertvarkymo projekte buvo numatyta ir daugiau kaip 1,5 hektaro želdynų teritorija.

Remiantis Nekilnojamojo turto registro duomenimis, projektu suplanuoti žemės sklypai nuo 2023 m. gegužės 4 d. priklauso Kaune registruotai bendrovei, užsiimančiai nekilnojamuoju turtu ir jo plėtra.

Ekspertų skaičiavimais, ir tai užfiksuota išvadoje, už 1150 savavališkai nukirstų medžių šių kirtimų organizatoriams ir vykdytojams gali tekti sumokėti 1 mln. 838 tūkst. eurų gamtai padarytai žalai atlyginti.

Pirmadienį, spalio 30 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus kreipėsi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą prašydamas įvertinti aplinkybes dėl galimai neteisėtais veiksmais padarytos žalos gamtai bei spręsti dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Antradienį gautas pranešimas, jog toks ikiteisminis tyrimas pradėtas, jį pavesta vykdyti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybai.

Pareigūnai jau antradienį, o ir švenčių dienomis sklypuose fiksavo situaciją, buvo pakelti ir dronai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close