KinasPalanga

Palangoje į nemokamus kino seansus kvies „Kino karavanas“

Tris mėnesius populiariausius „Kino pavasario“ filmus nemokamai rodantis projektas „Kino karavanas“ vėl atvyksta į Palangą. Liepos 14 ir 15 dienomis 22 val. kultūros pievoje „I Love Palanga“ bus galima išvysti Kanų festivalio direktoriaus Thierry Frémaux pasakojimą apie kino istorijos pradininkus brolius Lumière\’us ir iki ašarų juokingą lenkų debiutą „Tyli naktis“. Abu filmai – įgarsinti lietuviškai.

 „Tyli naktis“ pajūryje bus rodoma ir liepos 27 d. Tik šį kartą Klaipėdos Dienovidžio skvere. Liepos 28 d. čia pat žiūrovų lauks Kubos ritmai dramoje „Kandelarija“.

Praėjusių metų „Kino karavano“ seansuose sulaukta per 10 tūkst. žiūrovų. Iš jų metu atliktų apklausų matyti, kad daugelis žmonių pirmą kartą dalyvavo „Kino karavano“ nemokamuose rodymuose, o kiti sugrįžo ne po pirmą ir ne po antrą kartą. „Apklausos parodė, kad žmonės dar tik atranda seansų po atviru dangumi fenomeną. Tad su malonumu ir šiemet prisidedame prie šio kilnaus projekto“, – kalbėjo pagrindinio partnerio, sūrio užkandžio RAMBYNO®, atstovai.

Ryčio Zemkausko įgarsinta kino istorija

1895 m. gruodžio 28 d. Paryžiaus „Grand Café“ įvyko pirmasis brolių Auguste’o ir Louis Lumière’ų filmų seansas. Tą vakarą susirinko per trisdešimt smalsuolių. Taip gimė „didžioji iliuzija“ – kinas, kurio magija žiūrovus vilioja ir šiandien. Kartu su komanda broliai Lumière’ai susuko per 1 400 trumpų filmų, kurių epizodai buvo užfiksuoti visame pasaulyje. Kanų kino festivalio ir Lumière’ų instituto direktorius Thierry Frémaux į juostą „Lumière!“ atrinko 114, jo manymu, geriausių brolių restauruotų filmų. Frémaux šmaikščiai komentuoja ne tik garsųjį „Traukinio atvykimą į stotį“, kai, anot legendos, pirmąkart jį pamatę žiūrovai puolė slėptis po kėdėmis ar net alpo, bet ir kitus įsimintiniausius darbus. Filmą Lietuvos žiūrovams įgarsino Rytis Zemkauskas.

Filmo „Lumière!“ anonsas:

Graudžiai juokingos lenkų Kalėdos

Lenkų komedijoje „Tyli naktis“ rodoma, kaip užsienyje gyvenantis ir dirbantis Adamas (vaidina praėjusiais metais „Kino pavasaryje“ viešėjęs garsus lenkų aktorius Dawidas Ogrodnikas) sugrįžta švęsti Kalėdų pas savo didelę šeimą, gyvenančią Rytų Lenkijos kaime. Iš pradžių vyras slepia tikrąsias sugrįžimo priežastis, bet giminaičiai vienas po kito įtraukiami į jo planus. Adamo tėvas, brolis, sesuo su vyru – visi turi reikšmingą vaidmenį jo schemoje. Įtampa vis auga ir situacija dar labiau paaštrėja, kai Adamas paskelbia apie šeimos pagausėjimą. Nuo šio momento prasideda tradicinis (ne tik) lenkiškas šventimas – taurelių kilnojimas. Nė vienas šeimos narys net neįtaria, kad šis Kūčių vakaras pakeis jų visų gyvenimus.

Filmo „Tyli naktis“ anonsas:

https://www.youtube.com/watch?v=cA6BUYVkQoE

„Kino karavano“ seansai pajūryje:

  • liepos 14 d. 22 val. kultūros pievoje „I Love Palanga“ „Lumière!“,
  • liepos 15 d. 22 val. kultūros pievoje „I Love Palanga“ komedija „Tyli naktis“,
  • liepos 27 d. 22.15 val. Klaipėdos Dienovidžio skvere komedija „Tyli naktis“,
  • liepos 28 d. 22.15 val. Klaipėdos Dienovidžio skvere drama „Kandelarija“.

Parengta pagal Palangos miesto savivaldybės informaciją

Žymos

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close