Renginiai

„Nida Jazz Maratonas 2023“: Įspūdingas festivalio pabaigos akordas

Rugpjūčio 3-5 dienomis Nidoje sėkmingai vyko vasaros džiazo festivalis „Nida Jazz Maratonas 2023“, kuris sugebėjo suvienyti muzikos mėgėjus iš skirtingų kultūrų.

Atidarymo vakarą džiazo virtuozų Lembit Saarsalu (Estija) ir Leonid Vintskevich (Lietuva) koncertas Tomo Mano namelyje pasitiko vietinius gyventojus ir svečius, pradėdamas festivalį įspūdingai.

Antroji festivalio diena pripildyta neįtikėtinų muzikinių kelionių su Alexander Beets iš Nyderlandų. Jo ryškūs ritmai užvaldė sceną ir žavėjo visus klausytojus. Po jo sceną užėmė šešios migrantės moterys iš Venesuelos, Kubos, Argentinos ir Katalonijos, sudarančios grupę „Las Karamba“. Jų pasirodymas perteikė kultūrų įvairovę ir pasidalijimo dvasią, sujungdamas skirtingas muzikines tradicijas. Tai buvo energingas ir žaismingas pasirodymas, kuris sužavėjo žiūrovus ir skatino juos šokti kartu.

Festivalio pabaigoje ne mažiau įspūdingai pasirodė Ispanijos grupė „La Canarian Local Jazz Band“. Jos nariai jau daugiau nei trisdešimt metų bendrauja ir yra bendraautoriai artistiniuose projektuose bei įrašuose. Grupės pasirodymas sukrečia ir priverčia jausti muzikos grožį. Čia taip pat žiūrovus džiugino ir populiari Latvijos džiaz-fanko grupė „Very Cool People“, pristatydama savo albumą „Woodstock’s Renaissance“, kuriame atgaivina Janis Joplin, Jimi Hendrix ir „The Doors“  muziką kartu su populiaria Latvijos atlikėja Aija Andrejeva.


„Nida Jazz Maratonas 2023“ tapo unikalia ir magiška muzikos kelione per kultūrų sienas. Festivalis sujungia skirtingas muzikines idėjas ir dalyvius iš viso pasaulio. Tai įrodė, kad džiazo muzika turi neįtikėtiną galią suteikti bendrą kalbą ir suvienyti žmones nepaisant jų kilmės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close