Naujienos

Guminiai batai: kur juos avėti ir kaip rasti kokybiškus

urbūt visi žino, kaip atrodo įprasti guminiai batai, tačiau retas, kuris žino, kiek daug skirtingų guminių batų yra rinkoje. Guminiai batai dažniausiai gaminami iš gumos su labai aukštu aulu. Dėl sustiprintos konstrukcijos jie puikiai tinka visur, kur yra vandens – jie efektyviai apsaugo mūsų kojas nuo drėgmės. Skirtingus guminių batų tipus galite pamatyti čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-batai/guminiai-batai

Jei galvojate, kad guminiai batai praverčia tik lietuviško pavasario ar rudens metu, klystate. Jie taip pat puikiai pravers dirbant sode ar vietose, kur gausu dilgėlių ar kitų „iššūkių”, kurių plika oda liesti tikrai nenorėtume. Žvejai, medžiotojai, urėdijos darbuotojai, grybautojai ir visi kiti, praleidžiantys daug laiko gamtoje, taip pat savo avalynės gausoje turi ir guminių batų porą.

Žvejybiniai batai

Žvejyba neabejotinai reikalauja tinkamo pasiruošimo ir įrangos. Be reikalingos meškerės ir ritės, negalima pamiršti ir tinkamos aprangos bei avalynės, kuri apsaugos meškeriotoją nuo sušlapimo, hipotermijos ar traumų, atsiradusių paslydus ant slidžios dangos. Į ką atsižvelgti renkantis tinkamus batus žvejui?

Kaip išsirinkti žvejybos batus?

Priklausomai nuo sezono ir vyraujančių oro sąlygų, reikia atitinkamai rinktis ne tik drabužius, bet ir avalynę. Žiemą, kai temperatūra būna gerokai žemesnė, o sniegas ar šlapdriba su lietumi tampa įprastu dalyku, verta įsigyti žvejybinius batus, kurie pasižymės aukšta šilumos izoliacija. Tokios avalynės užduotis – apsaugoti nuo šalto vėjo ir šalčio bei suteikti izoliaciją nuo įšalusios žemės. Guminiai batai taip pat pasižymi papildomomis neslystančiomis savybėmis, apsaugančiomis nuo nepageidaujamo paslydimo ant šlapių ir slidžių akmenų ar purvo. Kartais, priklausomai nuo oro temperatūros, jus visai nereikia pirkti atskirų guminių batų. Tokiu atveju gelbėja specialus vidpadis, šildantis žieminius žvejų batus. Jie dažnai yra tiesiog įdedami rankomis, todėl juos galima lengvai nuplauti arba pakeisti naujais. 

Žvejybos batų tipai

Populiariausia avalynė, kuri siejama su žvejyba, yra ilgi guminiai batai. Tokia avalynė puikiai atlieka savo vaidmenį pelkėse ir sekliose vandens telkinių pakrantėse, apsaugodama jūsų kojas nuo permirkimo. Dažniausiai yra keletos skirtingų ilgių guminių batų, tačiau parduotuvėse galite pamatyti ir panašių į kombinezonus ar kelnes guminių batų.

Kokie guminiai batai yra kokybiški?

Svarbiausia užduotis, kurią turi atlikti guminiai batai – tai apsauga nuo vandens patekimo į batų vidų. Tokio tipo avalynė turi būti patvari ir tvirta, kad nepatirtų mechaninių pažeidimų, pvz., užlipus ant aštresnio akmens ar užkliuvus už šakos. Jei guma bus netvirta, tikėtina, kad jie bus pažeisti, o dar blogiau – atsiras skylė. Tokiu atveju jūsų kojos gana greitai sušlaps. 

Be jokios abejonės, guminiai batai turėtų turėti ir neslidų padą su giliais protektoriais, kurių dėka išliksite stabilūs ant žemės paviršiaus ir sumažinsite paslydimo bei traumų riziką. Renkantis tinkamus guminius batus, negalima pamiršti, kad šie batai turi būti patogūs ir lengvi. O patogūs guminiai batai yra, visų pirma, reikiamo dydžio. Jei žiemos jūsų regione nėra itin atšiaurios, galite įsigyti dydžiu didesnius batus ir mūvėti storas šiltas kojines, todėl atkreipkite dėmesį ir į sezoniškumą bei orų pobūdį.

El. parduotuvė Atvila.lt siūlo platų guminių batų pasirinkimą – apsilankykite pas mus!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close