Transportas

Į Klaipėdos gatves sugrįžta daugiau žalių rodyklių

Šiomis dienomis Klaipėdos gatvėse padaugės žalių rodyklių. Sulaukus Transporto kompetencijų agentūros pritarimo, rodyklės bus įrengtos 9 sankryžose. Darbai jau pradėti ir bus atlikti šiomis dienomis. Sukti į dešinę nelaukiant žalio šviesoforo signalo leidžiančias rodykles kai kuriose sankryžose leista įrengti viena kryptimi, kai kuriose atsiras po kelias rodykles.

„Sklandus eismas – vienas iš mūsų prioritetų, todėl išnaudojame visas galimybes pagerinti situaciją. Turime siekį įrengti ir daugiau žaliųjų rodyklių – Transporto kompetencijų agentūros išvadą detaliai analizuojame ir ieškome papildomų galimybių, kad rodyklės galėtų sugrįžti į dar daugiau sankryžų“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Iš viso pastaruoju metu savivaldybė į Transporto kompetencijų agentūrą kreipėsi dėl rodyklių įrengimo 20-yje sankryžų. Dėl vienos atsakymas dar negautas, o kai kuriose sankryžose, agentūros vertinimu, įrengus žalias rodykles, nebūtų užtikrintas pakankamas saugumas. Kai kuriais atvejais, norint įgyvendinti reikalavimus, reikėtų įvertinti želdinių šalinimo ar kelio ženklinimo pakeitimo klausimus – dėl tų sankryžų, kur reikalavimus bus įmanoma įgyvendinti, bus kreipiamasi pakartotinai.

Sankryžos, kuriose įrengiamos žalios rodyklės:

  • Šilutės pl.–Vingio g. sankryža (sukant iš Šilutės pl. į Vingio g.)
  • Priestočio g.–S. Nėries g. sankryža (sukant iš iš Priestočio g. į S. Nėries g.)
  • Laukininkų g.–Smiltelės g.–I. Simonaitytės g. sankryža (2 kryptys: sukant iš  Laukininkų g. į Smiltelės g. ir iš Smiltelės g. į I. Simonaitytės g.)
  • Taikos pr.–Rūtų g.–Paryžiaus Komunos g. sankryža (2 kryptys: sukant iš Rūtų g. į Taikos pr. ir iš Taikos pr. į Rūtų g.)
  • Herkaus Manto g.–S. Daukanto g. sankryža (sukant iš S. Daukanto g. į Herkaus Manto g., į pietus)
  • Herkaus Manto g.–Parko g. sankryža (sukant iš Parko g. į Herkaus Manto g., į pietus)
  • Kretingos g.–Panevėžio g. sankryža (Iš Kretingos g. į Panevėžio g., į rytus)
  • Joniškės g.–Mokyklos g. sankryža (2 kryptys: iš Joniškės g. į Mokyklos g. ir iš Mokyklos g. į Joniškės g.)
  • Liepų g.–Artojų g.Priestočio g. sankryža (sukant iš Liepų g į Priestočio g.)

Nuimti žalias rodykles visoje šalyje buvo nurodyta prieš ketverius metus, o kiek vėliau pakeitus sprendimą, jas grąžinti prie šviesoforų buvo galima tik su Transporto kompetencijų agentūros pritarimu. Tuomet iš daugiau nei 50 vertinimui pateiktų Klaipėdos sankryžų rodykles leista grąžinti tik 16-oje. Daugelyje kitų sankryžų per kelerius pastaruosius metus buvo įrengtos papildomos šviesoforų sekcijos. Pagal Saugaus eismo automobilių keliais įstatymą eismo organizavimo klausimų sprendimas priskirtas merui arba jo įgaliotam savivaldybės administracijos direktoriui, tačiau galutinį sprendimą dėl rodyklių įrengimo priima Transporto kompetencijų agentūra.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close