Naujienos

Kenkėjai gadina medinę terasą – kaip nuo to apsisaugoti

Visi žinome, kad vienas iš didžiausių priešų medienai – kenkėjai. Patekę į jos pluoštą, parazitai gali pradėti ją pūdyti, o šiam procesui peržengus tam tikrą ribą, grįžti atgal nebeįmanoma. Supuvusių lentų nebeatitaisysi, todėl reikia tai spręsti iš karto arba puvimą stabdyti prevenciškai. Apžvelkime bene geriausią priemonę, saugančią medines lentas nuo kenkėjų.

OSMO – speciali, natūrali ir saugi alyva medienai su biocidais

Biocidai – tai medžiagos, skirtos kenksmingiems organizmams, pavyzdžiui, bakterijoms, grybeliams slopinti arba naikinti. Jos veikia įvairiais mechanizmais, priklausomai nuo konkrečios biocido rūšies ir paskirties.

Kokybiškos ir žmogui saugios OSMO alyvos terasai, kurias rasite čia – https://osmo.lt/produkto-kategorija/alyva-maumedziui/, sudėtyje gali turėti biocidų.

Jie gali būti skirtingi ir veikti labai skirtingu būdu, tačiau tinkamai panaudota priemonė su biocidais visada beveik 100 % eliminuoja kenkėjus.

Biocidai gali veikti mikroorganizmų ląstelių membranas. Jie prasiskverbia pro ląstelės membraną, sukeldami svarbių medžiagų nutekėjimą ir sutrikdydami gyvybiškai svarbias ląstelės funkcijas. Kiti slopina/blokuoja pagrindinius kenkėjų naudojamus fermentus, trukdo DNR ir RNR sintezei, sukelia oksidaciją ar baltymų denatūraciją.

Visi šie procesai padeda pasiekti norimo rezultato. Tiesa, pasirinkus biocidus būtina tinkamai juos naudoti, laikytis saugos rekomendacijų ir atsižvelgti į poveikį aplinkai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close