Miestas

Dėl užtvinusių gatvių – skubūs sprendimai ir ilgalaikis veiksmų planas

Kad Klaipėdos gatvės per liūtis nebūtų užtvindomos – būtini tiek skubūs sprendimai, tiek  ilgalaikis veiksmų planas. Šįryt Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus sukvietė skubų paviršines nuotekas tvarkančios bendrovės „Klaipėdos vanduo“ bei savivaldybės specialistų pasitarimą, kuriame identifikuotos pagrindinės problemos ir galimi sprendimo būdai. 

„Sunku patikėti, kad nuo nepriklausomybės laikotarpio mes šiai dienai turime tik apie 50 procentų inventorizuotų tinklų. Iš 360 kilometrų, tik apie 180 yra žinoma. Kol nežinome visų tinklų situacijos, negalime daryti nei hidraulinio modeliavimo, nei ieškoti ir įgyvendinti veiksmingų sprendimų, kaip būtų galima stichiją suvaldyti. Didinsime inventorizavimo pagreičius, kad „Klaipėdos vanduo“ žinotų tikrąją situaciją ir galėtų padaryti savo darbus“, – sako meras Arvydas Vaitkus.

Susitikime taip pat aptarta, jog būtina įvertinti lietaus nuotekų siurblinių poreikį bei jų apsaugą nuo veiklos sutrikimų.

„Daug priežasčių, kodėl miestas tvinsta per liūtis, yra aiškiai žinoma ir dabar. Viena iš priežasčių, kodėl šiaurinė dalis nukentėjo – dėl žaibo iškrovos nutrūko elektros energijos tiekimas į siurblines, tarp jų net tik lietaus, bet ir buitinių nuotekų.  Dėl to buvo apsemtas Herkaus Manto gatvės viadukas, taip pat neseniai gavau informaciją, kad šiaurinėje dalyje, prie Labrenciškių, buvo apsemtos gatvės ir rūsiai tokiose vietose, kur niekada nebūdavo incidentų. Su „Klaipėdos vanduo“ direktoriumi sutarėme, kad reikia persižiūrėti siurblinių papildomą elektros tiekimą, jog ateityje tokių incidentų neįvyktų ir siurblinės gerai veiktų“, – sako meras.

Susitikime taip pat akcentuota, kad būtina peržiūrėti ir bendrą siurblinių skaičių mieste. Dalis kolektorių, kuriais lietaus vanduo teka į Danės upę ar marias, veikia savitakos principu, tačiau pakilus vandens lygiui šiuose telkiniuose, lietaus vanduo savaime nebegali ištekėti, todėl būtina įvertinti papildomų siurblinių poreikį.

 „Didelės vandens sankaupos taip pat susidarė ir Danės gatvėje. Iš šios teritorijos lietaus nuotekos suteka į Dangę. Kai kurių lietaus nuotekų šulinių kolektorių gylis siekia tik 1-1,5 m, todėl pakilus vandens lygiui upėje, lietaus nuotekos saviteka ištekėti nebegalėjo ir susikaupė gatvėje. Puikiai suprantame, kad oro stichijos suvaldyti negalime, tačiau dedame didžiules pastangas, siekiant išvengti panašių situacijų ateityje“ – teigė AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Susitikime akcentuota ir gatvių valymo svarba – šulinių dangčiai, grotelės, per kur suteka lietaus nuotekų vanduo, turi būti nuolat valomi.

„Šiuo atveju tai nebuvo esminė problema, tačiau ji egzistuoja ir bus ypač aktuali rudens metu. Valymą apsunkina ir užstatyti automobiliai, turime ieškoti priemonių, kaip šią situaciją išspręsti. O su rangovais būtini aiškūs susitarimai, kad būtų stebimos prognozės, organizuojamas budėjimas ir užtikrinamas tinkamas valymas. Taip pat bendrovė „Klaipėdos vanduo“ turi tęsti grotelių su pakilimu įrengimą. Tokios grotelės yra labiau apsaugotos nuo užsikimšimų“, –  sako meras.

Siekiant spręsti liūčių sukeliamas problemas, mero pavedimu bus parengtas ir trumpalaikis, ir ilgalaikis planas.

Taip pat kiek įmanoma greičiau bus sukurta bendra informacinė sistema, kad esant stichinei situacijai mieste, gyventojus skubiai pasiektų informacija.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close