Miestas

Klaipėdos rotušė nušvis purpurine spalva

Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos išvakarėse Klaipėdos miesto rotušė nušvis purpurine spalva. Tai palaikymo ženklas visų neišnešiotų naujagimių tėveliams, skatinimas atkreipti visuomenės dėmesį į neišnešiotus naujagimius, priešlaikinį gimdymą, jo priežastis, problemas ir pavojus.

Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena lapkričio 17-ąją minima daugiau nei 60 pasaulio šalių, kur purpurine spalva apšviečiami garsūs pastatai. Lietuvoje jau šeštus metus purpurinės bangos tradiciją siekia išlaikyti Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“, kviesdama miestus ir miestelius apšviesti pastatus ar kitus žymius objektus purpurine spalva. Tradiciškai prie iniciatyvos jungiasi ir Klaipėda – šiais metais miesto rotušė purpurine spalva švies tris vakarus iš eilės – lapkričio 16, 17 ir 18 d.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis neišnešiotų naujagimių pasaulyje gimsta vis daugiau – apie 15 mln. Lietuvoje kiekvienais metais gimsta apie 1500 ankstukų, kuriems labai svarbi ir reikalinga ne tik kvalifikuota medicininė pagalba, bet ir jų tėvelių rūpestis, buvimas šalia.

Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ –  savanoriška asociacija, vienijanti neišnešiotus naujagimius, jų tėvus, globėjus, rėmėjus, gydytojus, analogiškas organizacijas bei atstovaujanti Asociacijos narių interesus ir juos ginanti bei tenkinanti kitus viešuosius interesus.

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Susiję straipsniai

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close