MiestasMiestiečiai

Uostamiesčio gyventojai jau gali siūlyti idėjas gyvenamajai aplinkai gerinti

Startuoja naujas dalyvaujamojo biudžeto etapas. Uostamiesčio gyventojai jau gali siūlyti idėjas gyvenamajai aplinkai gerinti. Labiausiai patikusias balsuodami taip pat rinks miestiečiai. Už patraukliausių gyventojams idėjų įgyvendinimą bus sumokėta iš miesto biudžeto lėšų.

Idėjas gyventojai galės teikti iki spalio 18 d. Visą idėjų teikimo laikotarpį gyventojai turės galimybę konsultuotis su savivaldybės specialistais dėl jiems kylančių klausimų.

Dalyvaujamasis biudžetas – tai įrankis, suteikiantis gyventojams teisę patiems spręsti, kaip išleisti dalį miesto biudžeto lėšų. Svarbiausia yra pateikti patrauklią, kitų bendruomenės narių palaikymo vertą idėją, kaip pagerinti viešą infrastruktūrą gyvenamoje aplinkoje, o laimėjusio pasiūlymo įgyvendinimu pasirūpins miesto savivaldybė. Teikti idėjas bei balsuoti už labiausiai patikusias bus galima platformoje dalyvauk.klaipeda.lt

„Raginu aktyviai dalyvauti ir siūlyti savo idėjas. Būtent gyventojai geriausiai žino ir jaučia, ko labiausiai reikia jų gyvenamojoje aplinkoje, kuri vieta yra tinkamiausia vienai ar kitai idėjai įgyvendinti. Kiekvieną bendruomenę skatinu naudotis galimybe ir siūlyti tai, kas jiems dabar labiausiai aktualu“, – ragina meras Arvydas Vaitkus.

Dalyvaujamojo biudžeto projektams įgyvendinti šiemet bus skirta ne mažiau 100 tūkst. eurų.

Klaipėdos mieste jau yra įgyvendintos 4 dalyvaujamojo biudžeto idėjos, kurios gyventojų buvo pasiūlytos 2021-2022 metais. Tauralaukyje bei Ievos Simonaitytės gatvėje įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, prie Vasaros estrados – daugiafunkcinė ekstremalaus bėgimo treniruočių aikštelė, Tauralaukyje įrengtas šaligatvis šalia kurio atsiras „Baltų simbolių takas“. Šiais metais taip pat bus įrengta vieša laisvalaikio erdvė Smeltės mikrorajone, projektuojama mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė „Baltų saulės parkas“, kuri bus įrengta ateinančiais metais.

Šaltinis: Klaipėdos miesto savivaldybė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close